شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 44080 | |

در جلسه هیات وزیران مطرح شد

روحانی 10خردادماه به آذربایجان غربی می‌رود

گروه ایران|

اعلام نتایج بررسی‌های تفاوت‌های«ماهوی» لایحه بودجه 95 که توسط دولت راهی بهارستان شده بود با بودجه‌یی که نهایتا توسط نمایندگان مجلس نهم تصویب شد، مهم‌ترین نشست خبری روز گذشته هیات وزیران را تشکیل می‌داد، بودجه‌یی که به نظر می‌رسد فرسنگ‌ها فاصله با ایده‌های اجرایی دولت تدبیر و امید دارد و کارشناسان اصلاح آن را از جمله مهم‌ترین برنامه‌های مجلس دهم ارزیابی می‌کنند. همچنین هیات وزیران در جلسه دیروز به ریاست حسن روحانی برای پیشگیری، آمادگی و مقابله با حوادث و بحران‌ها با اختصاص یک‌هزار و 520 میلیارد ریال به صورت تملک دارایی و 480 میلیارد ریال به صورت هزینه‌یی به جمعیت هلال‌احمر کشور موافقت کرد. مجوزی که هلال‌احمر از طریق آن می‌تواند بخشی از نیازهای خود برای خدمت‌رسانی به مردم را پوشش دهد. در این جلسه همچنین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی باتوجه به ابلاغ قانون بودجه سال 1395 کل کشور و تفاوت‌های قانون با لایحه پیشنهادی دولت، نتایج بررسی‌های خود در مورد هر یک از اقلام درآمدی را با توجه به عملکرد سال گذشته، تحلیل وضعیت و ارقام واقعی قابل حصول به استحضار هیات وزیران رساندند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، در ادامه جلسه، وزارت نیرو نیز گزارشی در خصوص وضعیت اقتصادی صنعت برق کشور، مشکلات فراروی این صنعت و راه‌های برون‌رفت از آنها را به هیات وزیران ارائه داد و پس از آن، دولت سازمان‌های مسوول را موظف به مساعدت برای حل مشکلات این صنعت کرد.


کاروان تدبیر و امید در آذربایجان غربی

رییس دولت تدبیر و امید دوشنبه (دهم خرداد ماه) در قالب بیست و هشتمین سفر استانی به آذربایجان غربی می‌رود. این خبر در جلسه هماهنگی سفر کاروان تدبیر و امید به استان آذربایجان غربی مطرح شد. روحانی را در این سفر تعدادی از معاونان رییس‌جمهور و وزرا همراهی می‌کنند، معاونان رییس‌جمهور و وزرای دولت در شهرستان‌های استان آذربایجان غربی حضور پیدا می‌کنند تا در جریان مشکلات مردم آن شهرستان قرار گرفته و نسبت به حل آن اقدامات لازم را انجام دهند، همچنین نمایندگان ویژه رییس‌جمهور آماده دریافت پیشنهادات و درخواست‌های مردمی در هر یک از این شهرستان‌ها هستند. در این سفر یک روزه قرار است رییس‌جمهوری در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری، شورای اداری استان شرکت کرده و همچنین دیدارهایی هم با علما و نخبگان استان آذربایجان غربی داشته باشد. طبق اعلام شریعتمداری معاون اجرایی رییس‌جمهور به پیشنهاد استاندار آذربایجان غربی، 22 پروژه به ارزش بیش از 330 میلیارد تومان آماده آغاز عملیات اجرایی است.

به گفته این مقام مسوول به جهت تقارن زمانی انجام این سفر با اتمام برخی پروژه‌های اقتصادی و عمرانی، استاندار آذربایجان غربی برای افتتاح

57 پروژه به ارزش بیش از 577میلیارد تومان اعلام آمادگی کردند که برخی از این طرح‌ها در سطح استان است، همچنین 284 پروژه کوچک و بزرگ در سطح استان به ارزش بیش از 1500میلیارد تومان که آماده بهره‌برداری است، توسط استاندار پیشنهاد شده است.


گزارش پیشرفت دریاچه ارومیه روی میز دولت

روحانی عصر سه‌شنبه در جلسه هماهنگی سفر کاروان تدبیر و امید به استان آذربایجان غربی تصریح کرد: با همدلی، هماهنگی و استفاده از همه امکانات و توانمندی‌ها، باید بر تلاش‌ها و فعالیت‌ها برای تحقق سریع اقتصاد مقاومتی و رسیدن به توسعه پایدار و متوازن در کشور شتاب داد. در این نشست که با حضور رییس دفتر رییس‌جمهوری، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، معاونان رییس‌جمهوری در امور اجرایی،

محیط‌زیست و زنان و خانواده، وزیران و معاونان وزارتخانه‌های نیرو، نفت، راه و صنعت، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، دستیار ویژه رییس‌جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی و استاندار آذربایجان غربی برگزار شد، عمده طرح‌های عمرانی و فرهنگی استان بررسی و تصویب شد. اجرای این طرح‌ها می‌تواند جهشی در توسعه پایدار و متوازن استان آذربایجان غربی ایجاد کند. در ابتدای این جلسه، گزارش آخرین وضعیت دریاچه ارومیه و اقدامات انجام شده برای احیای این دریاچه، بررسی و درباره جزییات آن بحث و تبادل نظر و تصمیم‌گیری شد.

پیشبرد سریع طرح‌های اقتصاد مقاومتی

شرکت‌کنندگان در ادامه این جلسه که حدود سه ساعت به طول انجامید، طرح‌های مطروحه در حوزه‌های آب‌رسانی، کشاورزی و ازجمله زهکشی اراضی، صنعتی و به ویژه تقویت زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی، بهداشت و درمان و تجهیز بیمارستان‌های استان، انرژی و گازرسانی و ورزشی را برای اجرا نهایی کردند.

در این جلسه همچنین با اشاره به ضرورت پیشبرد سریع طرح‌های مرتبط با اقتصاد مقاومتی، حمایت دولت از مشارکت بخش خصوصی برای اجرای طرح‌های توسعه‌یی و از جمله در حوزه پتروشیمی در استان مورد تاکید قرار گرفت. جزییات این طرح‌ها توسط رییس‌جمهوری و در جریان بیست و هشتمین سفر استانی کاروان تدبیر و امید اعلام می‌شود.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران