شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 43995 | |

پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز به‌ کار پنجمین دوره مجلس خبرگان

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز به‌کار پنجمین دوره مجلس خبرگان، ضمن تبریک به اعضای این مجلس به خاطر دستیابی به اعتماد و انتخاب ملت، تاکید کردند: اهمیت این مجلس عظیم‌الشأن، ناشی از عظمت مسوولیتی است که بر دوش منتخب آن نهاده شده و این «مسوولیت»، حراست دقیق و همه‌جانبه از هویت اسلامی و انقلابی نظام حاکم بر کشور و هدایت دستگاه‌های درهم‌تنیده این نظام به سمت هدف‌های والا و عالیقدر آن است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی که صبح دیروز از سوی حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری در آغاز به‌کار پنجمین دوره مجلس خبرگان قرائت شد، به شرح زیر است:

بسم‌الله الرّحمن الرّحیم

آغاز به کار پنجمین دوره مجلس خبرگان در ایام ولادت حضرت ولی‌الله الاعظم ارواحنا فداه تقارن مبارکی است که باید به فال نیک گرفت و اطمینان به تسدید و تایید الهی و رعایت و رضایت ولوی را در دل مومن به صدق وعده‌های الهی، افزون و پایدار ساخت. همچنین همزمانی با سوم خرداد را که نماد پیروزی مقاومت و افراشتن پرچم فتح و نصرت الهی است، باید قدر دانست و از آن پدیده شگفت‌آور، درس آموخت.

خداوند عزیز و حکیم را با همه دل سپاس می‌گزارم که به ملت مومن و شجاع و باوفا توفیق تشکیل این مجلس را ارزانی فرمود و نظام جمهوری اسلامی را بار دیگر به بیعتی عمومی سرافراز ساخت.

به شما برگزیدگان نیز به خاطر دستیابی به اعتماد و انتخاب ملت تبریک می‌گویم و توفیق در تقدیم خدمت شایسته به کشور و مردم را برای شما از خداوند علیم و بصیر مسألت می‌کنم.

اهمیت این مجلس عظیم‌الشأن، ناشی از عظمت مسوولیتی است که بر دوش منتخب آن نهاده شده است. این مسوولیت در یک جمله: حراست دقیق و همه‌جانبه از هویت اسلامی و انقلابی نظام حاکم بر کشور و هدایت دستگاه‌های درهم‌تنیده این نظام به سمت هدف‌های والا و عالیقدر آن است. ادای این مسوولیت سنگین نیازمند صلاحیت‌هایی است که در قانون اساسی به آن اشاره شده است.

تشخیص وجود و بقای این صلاحیت‌ها برعهده این مجلس معظم است و این به‌نوبه خود مسوولیت‌های بزرگی را متوجه آن می‌کند: آشنایی با جایگاه جمهوری اسلامی در دنیای کنونی؛ توجه به پدیده جذاب مردمسالاری دینی در میان انبوه شیوه‌های گوناگون حکومت که در آنها یا معنویت و دین یا مردم یا هر دو قربانی شده‌اند؛ توجه به نقش بی‌مانند ایمان و باورهای برآمده از معارف اسلامی در نوع گزینش‌های مردمی؛ توجه به تاثیر تقوای فردی و سیاسی شخص رهبر در حفظ اعتماد مردم و سلامت و صلابت و استواری نظام... اینها بخشی از مسوولیت‌های این مجلس معظم را که متشکل از فقهای مردمی و اثرگذار است، یادآور می‌شود و ادای آن را مطالبه می‌کند. هریک از سرفصل‌های مذکور متضمن وظائفی است که حسن انجام آن، کشور و نظام را به صلاح و سداد رهنمون می‌گردد و رهبر را در ادای آن مسوولیت بزرگ و بی‌همتا مدد میرساند.

توفیق شما حضرات محترم و خود را در پیمودن این مسیر مبارک که راه امام راحل بزرگوار و هدف بزرگ و حیاتی ایشان بود، از خداوند منان مسألت می‌کنم.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران