شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسوولان، سفیران کشورهای اسلامی و قشرهای مختلف مردم:

همزمان با سالروز بعثت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام حضرت محمد (ص) روز پنج‌شنبه مسوولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی در تهران و جمعی از خانواده‌های شهدا با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار با اشاره به استمرار دو جریان «بعثت» و «جاهلیت» از صدر اسلام تاکنون، شاخصه اصلی جریان بعثت را خردورزی هدایت یافته به‌وسیله پیامبران الهی و مهم‌ترین شاخصه جریان جاهلیت را شهوت و غضب دانستند و گفتند: امروز مهم‌ترین وظیفه امت اسلامی، مقابله با جریان جاهلیت به سرکردگی امریکاست و جمهوری اسلامی ایران به عنوان پیشتاز جریان بعثت در راهی که امام بزرگوار (ره) آغازگر آن بودند، بدون هراس از قدرت‌ها به حرکت خود ادامه خواهد داد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ضمن تبریک مبعث پیامبرگرامی اسلام (ص) به امت اسلامی و ملت بزرگ ایران، با استناد به آیات قرآن، به تبیین مفهوم عمیق بعثت پرداختند و گفتند: مبعث، عید برانگیختگی و روز رجوع به فطرت الهی و زندگی همراه با «عقلانیت، آزادگی، عدالت و بندگی خدا» است و وظیفه پیامبران الهی هدایت انسان‌ها به سوی این فطرت پاک و اندیشه‌ورزی در چارچوب دستورات خداوند متعال و توحید است.

ایشان با اشاره به نیاز همیشگی بشریت به تعالیم بعثت، جریان جاهلیت را جبهه مقابل بعثت برشمردند و افزودند: جریان جاهلیت متعلق به دوران پیامبر (ص) نیست بلکه جبهه‌یی استمرار یافته در مقابل اندیشه‌ورزی هدایت شده به‌وسیله پیامبران است که امروز نیز با استفاده از علم و فناوری و در شاکله‌یی جدید ظهور یافته است.

رهبرمعظم انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه شهوت، غضب و نفسانیات، شاخصه‌های اصلی جریان جاهلیت است، خاطرنشان کردند: نتیجه عملکرد جبهه جاهلیت همواره رنج، محنت و تحقیر بشریت و کشتار میلیون‌ها انسان و غارت منابع ملت‌ها و فساد بوده که نمونه بارز آن دو جنگ بین‌الملل است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به بروز دو جریان جاهلیت و بعثت در سطوح فردی، اجتماعی و بین‌المللی گفتند: اگر در سطح بین‌المللی رفتار قدرتمندان در چارچوب خرد هدایت شده به‌وسیله پیامبران باشد، دنیا به یک گونه خواهد بود و اگر رفتار آنها در چارچوب نفسانیات، قدرت‌طلبی و فتنه‌انگیزی باشد، دنیا به گونه دیگری خواهد بود.

ایشان لگدمال شدن ملت‌ها در زیر چکمه استعمار را یکی دیگر از نمونه‌های بارز عملکرد جریان جاهلیت دانستند و با اشاره به تاراج منابع و به‌خاک سیاه نشستن هند بر اثر ده‌ها سال استعمار انگلیس خاطرنشان کردند: جنگ‌ها و فتنه‌هایی که امروز در منطقه غرب آسیا در جریان است نیز نتیجه عملکرد جبهه جاهلیت و شیطان است.

رهبرمعظم انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه جریان صهیونیستی حاکم بر جهان، نمونه بارز سیستم‌سازی شیطان‌هاست، گفتند: وضعیت کنونی دنیا نتیجه حاکمیت شبکه وسیع سرمایه‌داران صهیونیست است که حتی بر دولتی همانند امریکا غلبه و نفوذ دارد و به قدرت رسیدن جریان‌ها و احزاب منوط به پیروی و تبعیت از این جریان صهیونیستی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ریشه اصلی حرکت‌های عظیم امت اسلامی و ایران و همچنین بیداری اسلامی را مقابله با حاکمیت جریان فاسد صهیونیستی دانستند و افزودند: بر همین اساس، امروز «اسلام‌ستیزی، ایران‌ستیزی و شیعه‌ستیزی» از سیاست‌های قطعی امریکا و دولت‌های وابسته به آن است.

ایشان هوشیاری و بیداری ملت ایران و ملت‌های اسلامی در مقابل حرکت فسادگرانه قدرت‌ها را عامل اصلی عصبانیت آنها برشمردند و خاطرنشان کردند: به همین علت است که ایران به‌دلیل مخالفت با سیاست‌های امریکا در منطقه، تهدید به تحریم می‌شود زیرا آنها جمهوری اسلامی را مانع سیاست‌های فزون‌طلبانه خود در منطقه می‌دانند.

رهبرمعظم انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه نتیجه حاکمیت جبهه جاهلیت و قدرت‌های شیطانی، «طغیان و طاغوت» است، گفتند: جریان جاهلیت و طاغوت با بمب اتم موجب مرگ صدها هزار انسان در هیروشیما می‌شود اما بعد از گذشت سال‌های متمادی، همچنان حاضر به عذرخواهی نیست و زیرساخت‌های عراق و افغانستان و کشورهای دیگر را نابود می‌کنند ولی به روی خود نمی‌آورند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه آغازگر جنگ و حرکت نظامی علیه هیچ کشوری نبوده است اما مواضع خود را با صدای بلند اعلام کرده و اعلام خواهد کرد. ایشان با اشاره به تعابیر امام بزرگوار (ره) که «اسلام متحجر» را در کنار «اسلام امریکایی» قرار دادند و این دو اسلام را در مقابل «اسلام ناب» دانستند، افزودند: گروه‌های فاسد و مفسدی که امروز به نام اسلام بدترین و فجیع‌ترین جنایت‌ها را انجام می‌دهند، مورد حمایت و پشتیبانی قدرت‌های غربی هستند. رهبرمعظم انقلاب اسلامی افزودند: غربی‌ها به ظاهر ائتلاف

ضد داعش تشکیل داده‌اند اما در واقع حامی این جریان هستند و در چارچوب اسلام ستیزی، در تبلیغات خود از آنها به عنوان «دولت اسلامی» نام می‌برند تا وجهه اسلام را تخریب کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به گسترش حرکت اسلامی، با وجود اسلام‌ستیزی جریان جاهلیت خاطرنشان کردند: حرکت اسلامی که با تشکیل نظام اسلامی در ایران قوی‌تر و عمیق‌تر شده است، به حرکت خود ادامه خواهد داد و قطعا پیروز خواهد شد.

ایشان با تاکید بر لزوم توکل بر خداوند و نهراسیدن از توطئه‌ها و تهدیدهای قدرت‌ها گفتند: امروز همه امت اسلامی اعم از مردم، نخبگان و مسوولان در قبال حرکت اسلامی و مقابله با جریان جاهلیت وظایفی بر دوش دارند که اگر این وظایف را انجام دهند از اجر و ثواب الهی برخوردار خواهند شد و هرکسی هم که به وظایف خود عمل نکند، حرکت اسلامی متوقف نخواهد شد و به مسیر خود ادامه خواهد داد زیرا نصرت اسلام و مسلمین در نهایت قطعی است.

پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین روحانی رییس‌جمهور، مبعث را روز رحمت برای همه جهانیان خواند و گفت: پیامبر اسلام (ص) نه فقط برای مسلمانان بلکه برای همه بشریت مظهر رحمت بود، زیرا راه هدایت را در اختیار مردم گذاشت.

رییس‌جمهور با اشاره به اتهاماتی که امروز در دنیا به نام تروریسم و خشونت علیه اسلام مطرح می‌شود، گفت: آنها که امروز در جهان به ناروا اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی راه انداخته‌اند، یک بار منصفانه به آرمان‌شهر اسلام نگاه کنند و از عدالت پیامبر (ص) در برخورد با مشرکین و ملحدین درس بگیرند.

آقای روحانی افزود: از یک سو اسلام‌ستیزان غربی که قرن‌هاست علیه اسلام تبلیغ می‌کنند و از سوی دیگر، دوستان نادان یا مزدوران وابسته همچون دو لبه قیچی برای حیثیت اسلام خطر آفریده‌اند. رییس‌جمهوری با طرح این سوال که چه کسانی ترور و ناامنی را به منطقه آوردند و

۷۰ سال پیش رژیمی غاصب را پایه‌گذاری کردند، تاکید کرد: ریشه بسیاری از ناامنی‌ها، ترورها و جنگ‌ها در منطقه ما رژیم اشغالگر قدس است. آقای روحانی با اشاره به اشغال افغانستان و حمله به عراق و ایجاد ناامنی در منطقه خاطرنشان کرد: مسوول همه این جنایت‌ها، صهیونیست‌ها و امریکایی‌ها هستند. رییس‌جمهور هدف نهایی نظام اسلامی را استقرار صلح و امنیت در سراسر جهان دانست و افزود: چگونه ساکت بمانیم در حالی که مردم یمن هر روز توسط کسانی که خود را متولی مسجدالحرام می‌دانند، زیر بمباران وحشیانه قرار می‌گیرند. آقای روحانی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران افتخار می‌کند که تحت رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی از مظلوم دفاع کرده و خواهد کرد و تحت فرمان فرمانده کل قوا، هر جا لازم باشد دست مظلومی را بگیریم، خواهیم گرفت.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران