شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 38181 | |

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار فرماندهان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در دیدار فرماندهان و جمعی از پرسنل نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی، 22بهمن و انتخابات را دو عید پرمضمون ملت ایران خواندند و با تاکید بر حضور چشمگیر و دشمن‌شکن مردم در راهپیمایی 22‌بهمن امسال افزودند: حضور همگانی مردم در انتخابات 7اسفند نیز به‌عنوان خونی تازه، عزت و اقتدار ایران و نظام را بیمه می‌کنند و اهداف دشمن حیله‌گر غدار را خنثی می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری، ایشان با تجلیل از حضور مردمی در مراسم 22‌بهمن هر سال خاطرنشان کردند: حضو مردم در راهپیمایی 22بهمن در سی‌وهفت سال گذشته، حضور جسمی همراه با اراده و عزم و محبت و پشتیبانی بوده است و امسال نیز به فضل الهی حضور مردم در خیابان‌ها، چشمگیر و دشمن‌شکن و مأیوس‌کننده بدخواهان خواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برگزاری راهپیمایی 22بهمن را تکرار شادمانه عید انقلاب دانستند و با تاکید بر اینکه چنین مراسم مردمی مستمری در جهان بی‌نظیر است، افزودند: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، مردم در هر شرایطی اعم از شرایط سخت جوی و در دل مشکلات، همواره در مراسم عید انقلاب در 22بهمن حاضر بوده‌اند.

ایشان افزودند: بخش قابل‌توجهی از کسانی که در سال‌های اخیر در راهپیمایی شرکت کرده‌اند به اقتضای سن خود روزهای انقلاب و 22بهمن57 را ندیده‌اند و این سلسله تمام نشدنی نشان‌دهنده قدرت بازآفرینی انقلاب است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه نباید گذاشت خاطره این حادثه عظیم به فراموشی سپرده شود، گفتند: باید حقیقت انقلاب همواره در ذهن مردم زنده بماند زیرا انقلاب اسلامی در نیمه راه خود است و برای استحکام پایه‌ها و رسیدن به اهداف والای خود، نیازمند زنده نگه داشتن اهداف اصلی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تشکیل جامعه اسلامی برخوردار از علم، عدل، اخلاق، عزت و پیشرفت را اهداف اصلی نظام اسلامی برشمردند و تاکید کردند: هدف اساسی جبهه دشمن، به فراموشی سپرده شدن این اهداف والا و درنهایت تغییر رفتار و «تغییر درونی نظام جمهوری اسلامی» است.

ایشان با تاکید بر اینکه هدف اصلی دشمن «تغییر ماهیت و هویت انقلابی نظام جمهوری اسلامی» است، افزودند: تمام تلاش جبهه گسترده بدخواهان نظام اسلامی، بازداشتن جمهوری اسلامی از ادامه حرکت به سمت هدف‌های عزت‌آفرین و قدرت‌آفرین و بازگرداندن سلطه بیگانگان بر کشور است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بااشاره به اینکه احتمال جنگ سخت بر ضدایران، در شرایط کنونی بعید است ولی محال نیست، تاکید کردند: امروز اصلی‌ترین برنامه برای مقابله با نظام اسلامی، جنگ نرم است تا نظام و مردم ایران را از مولفه‌های قدرت تهی کنند.

ایشان تهی شدن یک ملت از مولفه‌های قدرت را به معنای تسلیم‌پذیر شدن دانستند و گفتند: اگر ملت ضعیف شد، برای مقابله با او دیگر احتیاجی به جنگ سخت نیست.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: تنها راه جلوگیری از چنین وضع دهشتناکی، حفظ و حراست از تفکر انقلابی در «عمل و رفتار و جهت‌گیری‌ها و ضوابط و قوانین» است.

رهبر معظم انقلاب در ادامه سخنان‌شان انتخابات را تزریق روح و خون تازه و نفسی نو برای ملت و کشور خواندند و افزودند: ملت با استفاده از حق طبیعی خود، در موعد‌های مقرر، به صحنه می‌آید تا تصمیم‌گیری کند چه کسانی از مسوولانی که قبلا انتخاب کرده، بمانند یا بروند.

ایشان انتخابات را «تجدید قوای ملت و بیعتی تازه با اهداف انقلاب» برشمردند و افزودند: اصرار بنده بر حضور همه در انتخابات به این دلیل است که مشارکت همگانی، کشور و نظام را عزت می‌بخشد و بیمه می‌کند لذا شرکت در این حادثه عظیم، فریضه‌یی برای همه مردم است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ایجاد شکاف و دو قطبی کاذب و خطرناک میان ملت و نظام را از اهداف همیشگی جبهه دشمن و در راس آن امریکا خواندند و تاکید کردند: حضور ملت در انتخابات و تجلی دوباره ارتباط مستحکم مردم و نظام، به معنای نصرت جمهوری اسلامی و ناکام ماندن این اهداف دشمن است و این حضور براساس وعده صدق الهی، نصرت و یاری پروردگار را به‌همراه می‌آورد.

ایشان با یادآوری سلسله تحرکات و توطئه‌های دشمنان از اول پیروزی انقلاب از‌جمله طرح تجزیه ایران، کودتا، 8‌سال جنگ تحمیلی و تحریم‌های روزافزون خاطرنشان کردند: ملت در مقابله با همه توطئه‌ها به یاری نظام اسلامی آمد و پروردگار نیز با نصرتی متقابل، جمهوری اسلامی و ملت ایران را به قدرتی منطقه‌یی و در برخی مسائل به یک قدرت موثر و نافذ جهانی تبدیل کرده است.

ایشان در جمع‌بندی این بخش از سخنان‌شان خطاب به ملت تاکید کردند: عزت و افتخار و اقتدار میهن و ملت، در گرو عمل به وظایف انقلابی است که شرکت در انتخابات از مهم‌ترین این وظایف به‌شمار می‌رود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه سخنان خود درباره انتخابات با‌اشاره به برخی حرف‌های غلط و نامناسب که این روزها مایه تشویش و تردید مردم می‌شود، افزودند: این حر‌ف‌ها فقط با نگاه سیاسی و به‌علت دوری از انگیزه‌های خدایی بیان می‌شود اما اکنون قصد ندارم به آنها بپردازم.

رهبر معظم انقلاب در بحث انتخابات، خطاب به مسوولان نیز چند نکته مهم بیان کردند که اصلی‌ترین آنها، مشغول نشدن به مسائل تبلیغاتی و روزنامه‌یی بود. ایشان افزودند: مسوولان به یاری پروردگار مشغول کار و تلاشند اما مراقب باشند که جنجال‌های روزمره انتخاباتی آنها را سرگرم نکند و از پرداختن به مسائل مهم به‌ویژه اقتصاد غافل ننماید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، انتخابات را موضوعی درنهایت اهمیت خواندند اما خاطرنشان کردند: این مساله با همه اهمیتش مقطعی است و آنچه بعد از چند هفته باقی می‌ماند مسائل اساسی کشور ازجمله مقاوم‌سازی اقتصاد است.

رهبر معظم انقلاب بااشاره مجدد به ظرفیت عظیم نیروی انسانی تحصیلکرده و پرانگیزه، ویژگی‌های اقلیمی و منابع و ذخایر طبیعی ایران به مسوولان تاکید کردند: با تکیه بر این سرمایه‌های بی‌نظیر، اقتصاد کشور را به‌گونه‌یی مقاوم کنید که دشمن از فکر فشارهای اقتصادی برای تحمیل خواسته‌هایش منصرف شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: مسوولان با هدایت سرمایه‌ها به سمت تولید صنعتی و کشاورزی، رونق تولید و حل مشکل رکود، به پیشرفت کشور شتاب دهند تا دشمن بالاجبار بفهمد که تحریم بی‌فایده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری سخنان «10، 12ساله اخیر خود» به مسوولان درباره ضرورت مقاوم‌سازی درونی اقتصاد افزودند: اگر این هدف تحقق یابد برای اشتغال جوانان، بیکاری و دیگر مشکلات اقتصادی نیز راه‌حل‌های مناسبی پیدا می‌شود.

رهبر معظم انقلاب در نکته مهم دیگری، توجه کامل و همیشگی به نقشه‌ها و اهداف جبهه وسیع دشمنان را ضروری خواندند و خاطرنشان کردند: کسانی که از دشمنان خود غافل می‌شوند و دل‌شان به آنها خوش است، هیچ‌گاه مورد تمجید مردم قرار نمی‌گیرند. ایشان افزودند: دشمن لبخند می‌زند، شما هم لبخند می‌زنید، اما باید مراقب بود که پشت لبخند دشمن چه حیله‌یی نهفته است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: باید نقشه‌های دشمن را در مساله امنیت، معیشت، فرهنگ، جوانان، آسیب‌های اجتماعی و دیگر مسائل درک کرد و با هدف مقابله با آن، سیاست‌گذاری، قانون‌گذاری و اقدام کرد و حرف زد.

رهبر معظم انقلاب بااشاره به سخنی از شاعر شیرین‌سخن، سعدی شیرازی خاطرنشان کردند: دشمن وقتی سلسله دوستی بجنباند، در لباس دوست کاری می‌کند که هیچ دشمنی نمی‌تواند.

ایشان با یادآوری وقاحت و نابکاری دشمن، مسوولان را به مراقبت مضاعف فراخواندند و افزودند: امریکایی‌ها به ساده‌ترین سوالات افکار عمومی جهان درباره علت حمایت از عوامل جنایات وحشیانه در یمن پاسخ نمی‌دهند و وقیحانه به حمایت از کسانی ادامه می‌دهند که بی‌رحمانه‌ترین شکل تروریسم دولتی را در کشتار مردم بی‌گناه یمن انجام می‌دهند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ادعای دفاع امریکایی‌ها از حقوق بشر و دموکراسی را به سخره گرفتند و خاطرنشان کردند: آنها از رژیم کودک‌کش صهیونیستی و هم‌پیمانان منطقه‌یی خود که کوچک‌ترین آشنایی با انتخابات ندارند و اصلا انتخابات را نمی‌فهمند، حمایت می‌کنند!

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع‌بندی این بخش از سخنان‌شان تاکید کردند: حواس ملت در مقابل دشمن به یاری پروردگار جمع بوده و هست و حرکت عظیم ملت، تاکنون توطئه‌های این دشمن غدار و حیله‌گر را ناکام گذاشته و بعد از این هم او را خوار خواهد کرد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود بیعت نیروی هوایی با امام‌خمینی(ره) در نوزدهم بهمن سال1357 را پدیده‌یی مهم و تاثیرگذار و ستاره‌یی راهنما در تاریخ انقلاب خواندند و گفتند: نیروی هوایی ارتش در روز نوزدهم بهمن با پیوستن به مردم، معادلات کشور را تغییر داد و این حرکت بلافاصله از طرف مردم نیز پاسخ داده شد و این نشان می‌دهد با «مردم بودن»، حمایت مردم را به‌دنبال می‌آورد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عملکرد نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی را در طول 37سال گذشته، واقعا خوب خواندند و افزودند: امروز نیروی هوایی ارتش مجموعه‌یی مستحکم، مقتدر، مبتکر و در کنار مردم است و باید روز به‌ روز بر این استحکام و قدرت و توانایی و ارتباط با مردم افزوده شود.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران