شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 36881 | |

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه رییس‌جمهور:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه آقای روحانی رییس‌جمهور درخصوص سرانجام مذاکرات هسته‌یی، با ابراز خرسندی از نتیجه دادن مقاومت ملت ایران در برابر تحریم‌های ظالمانه و عقب‌نشینی طرف‌های مقابل بر اثر تلاش دانشمندان هسته‌یی و کوشش‌های همه دست اندرکاران مذاکرات، بر پنج نکته مهم خطاب به رییس‌جمهور تاکید کردند. به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به این شرح است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

جناب آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهوری

با سلام و تحیت،

خرسندی خود را از اینکه مقاومت ملت بزرگ ایران در برابر تحریم‌های ظالمانه و تلاش دانشمندان هسته‌یی در پیشبرد این صنعت مهم و کوشش خستگی‌ناپذیر مذاکره‌کنندگان، سرانجام طرف‌های مقابل را که برخی از آنان به دشمنی با ملت ایران شهره‌اند، وادار به عقب‌نشینی و رفع بخشی از آن تحریم‌های زورگویانه کرد، ابراز می‌دارم و از جنابعالی و هیات مذاکره و شخص وزیر محترم و همه دست‌اندرکاران تشکر می‌کنم. عجالتا نظر جنابعالی را معطوف می‌دارم به اینکه:

اولا: مراقبت شود که طرف مقابل تعهدات خود را به‌طور کامل انجام دهد. اظهارات برخی از سیاستمداران امریکایی در این دو، سه روز کاملا موجب بدگمانی است. ثانیا: به همه مسوولان دولتی تذکر داده شود که حل مشکلات اقتصادی کشور در گرو تلاش بی‌وقفه و خردمندانه در همه بخش‌ها در جهت اقتصاد مقاومتی است و رفع تحریم‌ها به تنهایی برای گشایش در اقتصاد کشور و معیشت مردم کافی نیست. ثالثا: در تبلیغات توجه شود که در برابر آنچه در این معامله به دست آمده، هزینه‌های سنگینی پرداخت شده است. نوشته‌ها و گفته‌هایی که سعی می‌کنند این حقیقت را نادیده گرفته و خود را ممنون طرف غربی وانمود کنند با افکار عمومی ملت، صادقانه رفتار نمی‌کنند.

رابعا: همین اندازه دستاورد نیز در برابر جبهه استکبار و زورگو، بر اثر مقاومت و ایستادگی به‌دست آمده است. این را باید همه ما درسی بزرگ برای همه قضایا و حوادث در جمهوری اسلامی بدانیم.

خامسا: بار دیگر تاکید می‌کنم که از خدعه و نقض عهد دولت‌های مستکبر به‌ویژه امریکا در این مساله و دیگر مسائل غفلت نشود. موفقیت جنابعالی و دیگر مسوولان کشور را از خداوند متعال مسألت می‌کنم.

سیدعلی خامنه‌ای

۲۹دی ۹۴

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران