شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 2582 | |

افخم اعلام کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: ائتلاف موسوم به ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش با ابهامات جدی مواجه بوده و در جدیت آن برای مبارزه ریشه‌یی و صادقانه با تروریسم تردید اساسی وجود دارد.

به گزارش فارس، مرضیه افخم، درخصوص تشکیل ائتلاف بین‌المللی علیه داعش تصریح کرد: ائتلاف موسوم به ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش که پس از اجلاس سران ناتو در ولز اعلام موجودیت کرده و در حال شکل‌گیری است، با ابهامات جدی مواجه بوده و در جدیت آن برای مبارزه ریشه‌یی و صادقانه با تروریسم تردید اساسی وجود دارد.

افخم تصریح کرد: برخی کشورهای درون این ائتلاف در شمار حامیان مالی و امنیتی تروریست‌ها در عراق و سوریه بوده‌اند و برخی دیگر به امید ایجاد تغییرات سیاسی مطلوب خود در عراق و سوریه در عمل‌کردن به مسوولیت بین‌المللی خود کوتاهی کرده‌اند.

وی اضافه کرد: طی سالیان متمادی سیاست‌ها و اقدامات دوگانه و تبعیض‌آمیز و استفاده ابزاری از تروریسم و افراطی‌گری نتیجه‌یی جز ترویج تروریسم و افراط‌گرایی و ظهور شاخه‌های متعدد این گروه‌ها در نقاط مختلف جهان نداشته است. سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: این کشورها قبل از اقدامات نمایشی که به‌نظر می‌رسد برای پاک‌کردن سابقه خود در حمایت از تروریست‌ها بدان متوسل شده‌اند، لازم است اگر واقعا از گسترش ابعاد تروریسم دچار هراس شده‌اند بدون توسل به اقدامات شعاری و بهره‌برداری‌های سیاسی، به رویکرد دوگانه خاتمه داده و صداقت خود برای مبارزه جمعی و فراگیر با تروریسم و علیه افراطی‌گری را به اثبات برسانند.

مرضیه افخم همچنین درخصوص اظهارنظر سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا مبنی بر گفت‌وگوی هیات‌های دو کشور پیرامون موضوع داعش در حاشیه مذاکرات هسته‌یی اخیر در ژنو گفت: در مذاکره با طرف امریکایی هیچ موضوعی غیر از موضوع هسته‌یی مطرح نشده و صرفا طرف امریکایی مواضع‌اش را در مورد داعش بیان کرده است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران