شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 20821 | |

در سالروز ولادت باسعادت حضرت ابوالفضـــل‌‌العباس (ع)، فضای حسینیه‌ امام‌خمینی‌رحمه‌الله آکنده از عطر دل‌انگیز آیات روح‌بخش کلام‌الله مجید شد و اساتید، قاریان و حافظان برتر سی‌ودومین دوره‌ مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، محفل نورانی انس با قرآن را در حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، برپا کردند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار با تاکید بر لزوم حضور قرآن در تمام ابعاد زندگی فردی و اجتماعی مسلمانان، لازمه‌ رسیدن به این هدف والا را دو عنصر «بصیرت» و «عزم» دانستند و گفتند: نسخه‌ علاج مشکلات کنونی دنیای اسلام، تسلیم بودن در برابر دستورات قرآن و تسلیم نشدن در برابر تحمیل‌های جاهلیت مدرن و مقاومت در برابر زورگویی‌های این جاهلیت است.

ایشان تلاوت و حفظ قرآن را مقدمه‌ تخلق به اخلاق قرآنی و شکل‌گیری جامعه‌ای بر اساس دستورات قرآنی برشمردند و افزودند: امروز متاسفانه دنیای اسلام از ضعف و فقر و اختلاف و جنگ‌های داخلی ناشی از فشار نظام‌های جاهلی به‌شدت رنج می‌برد که تنها راه مقابله با این فشارهای تحمیلی، تسلیم شدن در برابر قرآن و عزم جدی برای حرکت به سمت اهداف والای آن است. رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کردند: اگر یک قدم به سمت اهداف قرآنی برداشته شود، خداوند نیروی مضاعفی خواهد بخشید و این موضوعی است که ملت ایران تجربه کرده و با مقاومت در برابر زورگویی‌ها، به توانایی‌ها و امید بیشتری دست پیدا کرده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای استفاده از تجربه‌ ملت ایران در ایستادگی مقابل قدرت‌ها را نسخه‌ علاج مشکلات دنیای اسلام دانستند و گفتند: ایجاد اختلاف و دودستگی در میان امت اسلامی، امروز یکی از برنامه‌های اصلی دشمنان است، بنابراین همه باید مراقب باشند تا مبادا فریاد اختلاف سر دهند و بلندگوی دشمنان اسلام و قرآن شوند. ایشان با تاکید بر اینکه هر حنجره‌ای که در جهت اختلاف‌افکنی کار کند، بلندگوی دشمن است، خاطر نشان کردند: ایجاد اختلاف تحت عناوین شیعه و سنی، عرب و عجم و قومیت‌ها و ملیت‌ها و تعصب‌های ناسیونالیستی، در دستورکار بدخواهان امت اسلامی قرار دارد که باید با «بصیرت» و «عزم» در مقابل آن ایستاد.

رهبر معظم انقلاب، بصیرت و تشخیص صحیح «دوست» و «دشمن» را بسیار ضروری دانستند و تاکید کردند: هنگامی که عزم و اراده در کنار بصیرت قرار گیرد، پیمودن مسیر و ایستادگی در برابر فشارها و تحمیل‌ها و توطئه‌ها، آسان خواهد شد و این، همان نصرت الهی است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گسترش روزافزون انس با قرآن در جامعه را نویدبخش و امیدوارکننده خواندند و با تاکید بر لزوم اهتمام جدی مسوولان به موضوع قرآن، گفتند: باید جوانان و روشنفکران، انس بیشتری با قرآن پیدا کنند، زیرا غنی شدن ذهن از معارف قرآن، تاثیر خود را بر گفتار و رفتار و تصمیم‌گیری‌های کلان خواهد گذاشت. ایشان انس با قرآن را تضمین‌کننده‌ آینده‌ روشن و همراه با سعادت دانستند و تاکید کردند: امروز خوشبختانه حرکت به سمت اسلام و قرآن در میان جوامع اسلامی نیز شروع شده که بیداری اسلامی از برکات آن است. رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کردند: بیداری اسلامی حقیقتی است که ازبین‌رفتنی نیست و آثار آن روزبه‌روز گسترش خواهد یافت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای وظیفه‌ علما، روشنفکران، نویسندگان، دانشجویان، دانش‌پژوهان و قاریان و حافظان قرآن را در گسترش روزافزون بیداری اسلامی، مضاعف برشمردند و تاکید کردند: باید مردم را به راهی که قرآن بشارت می‌دهد، امیدوار کرد. ایشان در پایان اظهار امیدواری کردند: دولت‌های اسلامی بیشتر از آنکه درباره‌ قرآن حرف بزنند، در عمل با آن آشنا شوند و دستورات آن را اجرا کنند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران