شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 20102 | |

پیدا کردن راهکارهای مدرن و مبتنی بر تکنولوژی‌های جدید یکی از مهم‌ترین وظایفی است که معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهور باید در راه رسیدن به آن برنامه‌ریزی کند. باتوجه به اهمیت مقوله فناوری، دولت یازدهم تلاش می‌کند از روش‌های علمی و فناورانه برای روان‌سازی و بهبود اوضاع اقتصاد استفاده کند. بر همین اساس معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری می‌گوید: «دیگر نمی‌توان با فرهنگ اقتصاد نفتی و توجه به منابع زیرزمینی، پیشرفت حاصل کرد.»به گزارش ایرنا، سورنا ستاری روز گذشته در مراسم رونمایی از تجهیزات پزشکی و دارویی تولید شده در هلال‌احمر افزود: فعالیت‌های هلال‌احمر در امر تولید دارو، مدل مناسبی از همکاری بخش خصوصی، دولتی با شرکت‌های دانش‌بنیان است. وی گفت: رفع نیازمندی جامعه به تجهیزات پزشکی و دارویی امکان‌پذیر نیست مگر اینکه رابطه سودمندی میان پژوهشگران و تولیدکنندگان به‌وجود‌ آید. ستاری با تاکید بر اینکه در معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری سعی داریم ثابت کنیم علم بهتر از ثروت است و این دانش است که می‌تواند تولید ثروت کند، افزود: دیگر نمی‌توان با فرهنگ اقتصاد نفتی و توجه به منابع زیرزمینی پیشرفت حاصل کرد و مردم باید بدانند فرد برخوردار از دانش ثروتمند است نه کسی که خودروهای گران‌قیمت سوار می‌شود.

وی معافیت سربازی افرادی که در شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت می‌کنند را یکی از برنامه‌های این معاونت برای کمک به فعالان شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان کرد و ادامه داد: با شغل‌های دولتی نمی‌توانیم جامعه را به سوی پیشرفت سوق دهیم و باید جوانان در شرکت‌های خود با علاقه کار کنند.

ستاری ادامه داد: معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری آماده است ریسک‌های سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش‌بنیان را برعهده بگیرد و از فعالان این عرصه حمایت جدی کند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران