شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 14868 | |

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال94 با اشاره به بررسی کلیات بودجه 94 در جلسه امروز مجلس، ابراز امیدواری کرد که کار بررسی بودجه در صحن علنی ظرف 10روز به اتمام برسد.

محمدمهدی مفتح اظهار کرد: در جسله علنی امروز کلیات لایحه بودجه 94 مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این جلسه بعد از گزارش مختصر سخنگوی کمیسیون تلفیق، موافقان و مخالفان کلیات صحبت می‌کنند، بعد از آن نماینده دولت از کلیات دفاع می‌کند و در نهایت سخنگوی کمیسیون تلفیق از گزارش این کمیسیون در مورد بودجه دفاع می‌کند و کلیات به رای گذاشته می‌شود.

وی افزود: مجلس بعد از تصویب کلیات لایحه بودجه وارد بررسی جزییات آن و شور دوم می‌شود که این بخش در دو دور مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. دور اول مربوط به بررسی تبصره‌ها، ردیف‌ها و پیشنهادها در بخش درآمدی است و بعد از بستن سقف درآمدها در دور دوم احکام هزینه‌یی و سیاستگذاری‌های اجرایی بررسی و تصویب می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال94 خاطرنشان کرد: بعد از اتمام رسیدگی به لایحه بودجه، مصوبات مجلس به شورای نگهبان ارسال می‌شود و در صورت وجود ایرادات، ایرادات شورا در کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار می‌گیرد و گزارش کمیسیون در صحن مطرح خواهد شد و در صورت تامین نظر شورای نگهبان، قانون بودجه به دولت ابلاغ می‌شود.

مفتح همچنین گفت که تجربه سال‌های گذشته نشان داده لایحه بودجه می‌تواند ظرف 10روز در صحن علنی بررسی و تصویب شود.

وی در پایان یادآور شد: در سال‌های قبل گاهی گزارش کمیسیون تلفیق از لایحه بودجه کامل نبوده و سقف درآمدها بعدا اعلام شده است اما ما تلاش کردیم محاسبات کاملی انجام شود تا بتوانیم گزارش کاملی به صحن علنی ارایه دهیم و عددها روشن باشد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران