شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 13635 | |

معاون اول رییس‌جمهور باتاکید براینکه دولت مصمم است همه موانع را از پیش روی سرمایه‌گذاران بردارد، گفت: دولت با آغوش باز از حضور بخش خصوصی در فضایی سالم، رقابتی و به دور از رانت استقبال می‌کند. به‌گزارش خبرگزاری‌ها، اسحاق جهانگیری بعدازظهر روز گذشته درادامه برنامه‌های سفر یک‌روزه خود به استان هرمزگان، به وسیله بالگرد از منطقه آزاد قشم بازدید کرد و سپس در جلسه‌یی برای بررسی مسایل این منطقه و همچنین موضوعات مرتبط با شهرستان قشم حضور یافت. معاون اول رییس‌جمهور باتاکید بر اینکه مردم هم باید از امتیازات مناطق آزاد برخوردار باشند اظهار داشت: نباید مردم احساس کنند مدیریتی دوگانه در منطقه آزاد و مناطق اطراف وجود دارد. وی افزود: برای پیشبرد کارها و اجرای طرح‌های بزرگ زمانی می‌توانیم موفق باشیم که مردم نیز با ما همراه باشند.

معاون اول رییس‌جمهور در ادامه با اشاره به نقش مهم مناطق آزاد در توسعه صادرات کشور، تصریح کرد: متاسفانه با وجود معافیت مناطق آزاد از مقررات دست‌وپاگیر اما این مناطق نتوانسته‌اند آن‌طور که انتظار بوده توقعات را برآورده کنند. جهانگیری خاطرنشان کرد: باید یک آسیب‌شناسی انجام گیرد تا مشخص شود به چه دلیل مناطق آزاد کشور با وجود معافیت‌ها و شرایط مناسب نتوانستند اهداف موردنظر را محقق کنند. وی با اشاره به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی گفت: در یکی از بندهای این سیاست‌ها بر استفاده از ظرفیت مناطق آزاد در جهت توسعه صادرات و مقاوم‌سازی اقتصاد تاکید شده است و رویکرد دولت نیز در مقطع فعلی این است که زمینه توسعه صادرات غیرنفتی را مهیا سازد. معاون اول رییس‌جمهور با بیان اینکه درآمدهای ارزی کشور با کاهش جدی روبه‌رو شده، تصریح کرد: دولت برای جبران این موضوع و تامین ارز موردنیاز، بر افزایش صادرات غیرنفتی تاکید دارد و همه مسوولان باید تلاش کنند تا موانع را از پیش روی صادرکنندگان بردارند. وی استان هرمزگان را استانی مملو از ظرفیت و پتانسیل دانست و افزود: هرمزگان از هر نظر شرایط توسعه را دارد و هیچ محدودیتی پیش روی رشد و ترقی این استان وجود ندارد. جهانگیری ادامه داد: استان هرمزگان از مردمانی زحمت‌کش، تلاشگر، جوانانی تحصیلکرده و از سواحل و جزایر بی‌نظیری برخوردار است که همه اینها از نعمت‌ها و موهبت‌های الهی در این استان هستند و باید از همه این ظرفیت‌ها بهره‌برداری شود.


عملیات اجرایی نیروگاه قشم

همزمان با تشکیل این جلسه، عملیات اجرایی نیروگاه قشم و پروژه فولاد هم آغاز شد. پیش از سخنان معاون اول رییس‌جمهور نیز سرپرست منطقه آزاد قشم، فرماندار قشم و امام‌جمعه این شهرستان در سخنانی به ارایه گزارش و توضیحاتی درخصوص قشم و منطقه آزاد این شهرستان پرداختند. گفتنی است نیروگاه 540مگاواتی قشم قرار است با سرمایه‌گذاری 400‌میلیون دلار ظرف 32ماه اجرا شود و سرمایه‌گذاری لازم برای پروژه فولاد قشم نیز 1.8‌میلیارد یورو است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران