شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 12257 | |

رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم قم:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز (چهارشنبه) در دیدار پرشور هزاران نفر از مردم قم با اشاره به ضرورت مقابله با تلاش بیگانگان برای تحریف واقعیت‌های انقلاب و به فراموشی سپرده شدن رویدادهایی مانند ۱۹دی ۱۳۵۶ و نهم دی ۱۳۸۸ افزودند: دشمنی استکبار با ملت ایران، پایانی ندارد و مسوولان باید با تکیه بر نیروهای داخلی، حربه تحریم را از دست دشمن غیرقابل اعتماد خارج کنند و با دلبستن به نقطه‌های روشن حقیقی، وظایف خود را در تحقق آرمان‌های درخشان انقلاب و ملت انجام دهند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تبریک ایام میلاد پیامبر عظیم‌الشأن اسلام (ص) و حضرت امام‌صادق(ع) قیام نوزدهم دی ۱۳۵۶ را رویدادی تاریخی، بزرگ و تعیین‌کننده خواندند و گفتند: انگیزه‌هایی وجود دارد تا روزها و حوادث بزرگ و تعیین‌کننده انقلاب اسلامی و سه دهه اخیر به فراموشی سپرده شود اما تا وقتی ملت زنده است و دل‌های مؤمن و دارای انگیزه و زبان‌های حقگو حضور دارند چنین اتفاقی نخواهد افتاد.


ادعای امریکا درحمایت از آزادی واقعی نیست

رهبر انقلاب اسلامی زنده نگه داشته شدن ۱۹دی ۱۳۵۶، ۲۲بهمن ۱۳۵۷، ۹دی ۱۳۸۸ و دیگر مقاطع سرنوشت‌ساز ملت ایران را حرکتی مجاهدت‌آمیز خواندند و گفتند: جبهه مقابل نظام اسلامی به نسل دوم و سوم انقلاب امید بسته بود تا آنها را از انقلاب اسلامی رویگردان کند اما همین نسل سوم و جوان‌های کشور بودند که حادثه عظیم ۹دی را به‌وجود آوردند و آن سیلی محکم را به‌صورت کسانی که سعی داشتند مسیر انقلاب را با فتنه منحرف کنند، نواختند.

رهبرمعظم انقلاب اسلامی با یادآوری مجدد اهمیت تاریخی حادثه ۱۹دی سال ۱۳۵۶ در قم گفتند: نوزدهم دی مبدأ یک حرکت عمومی در کشور شد و ملت ایران را وارد میدان مبارزه با رژیم طاغوت کرد که در نهایت بساط رژیم ستم‌شاهی از این کشور برچیده شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس با اشاره به انگیزه‌هایی که برای تحریف حقایق و واقعیات رژیم پهلوی وجود دارد به چند خصوصیت آن رژیم اشاره کردند و افزودند: دیکتاتوری سیاه و استفاده از قساوت‌آمیزترین روش‌ها و وحشیانه‌ترین شکنجه‌ها در زندان‌های مخوف یکی از خصوصیات رژیم پهلوی بود و همه مدعیان امروز حقوق بشر نیز با تمام وجود از چنین رژیمی حمایت می‌کردند.

ایشان با اشاره به نقش صهیونیست‌ها و امریکایی‌ها در ایجاد دستگاه جهنمی ساواک در رژیم گذشته و ایجاد خفقان شدید در کشور افزودند: افشاگری‌های اخیر درخصوص زندان‌های مخفی و شکنجه‌های سازمان سیا در امریکا نیز نشان می‌دهد، ادعاهای امریکایی‌ها درحمایت از آزادی بیان به هیچ وجه با واقعیات همخوانی ندارد.

رهبرمعظم انقلاب وابستگی ذلت‌آمیز به قدرت‌های خارجی را یکی دیگر از خصوصیات رژیم پهلوی برشمردند و خاطرنشان کردند: در آن دوران آنچه که منافع قدرت‌های بیگانه به‌ویژه امریکا اقتضا می‌کرد در سیاست‌ها و رفتارهای داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی دنبال و ملت ایران به‌شدت تحقیر می‌شد.


دلیل دشمنی امریکایی‌ها با ملت و انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: علت بغض و کینه و دشمنی تمام نشدنی امریکایی‌ها با ملت ایران و انقلاب اسلامی، این است که کشوری با ویژگی‌ها و موقعیت راهبردی ایران به‌واسطه پیروزی انقلاب از دست آنها خارج شده است. ایشان سومین خصوصیت رژیم پهلوی را مبتلا بودن به انواع فسادهای جنسی، مالی و اخلاقی در عالی‌ترین سطوح حکومتی دانستند و گفتند: در آن رژیم خبیث و فاسد مردم به هیچ وجه به حساب نمی‌آمدند و رأی و نظر مردم هیچ اهمیتی نداشت و رابطه مردم و حکومت به‌طورکلی قطع بود.

رهبرمعظم انقلاب، بی‌اعتنایی به پیشرفت علمی، ترویج خود کم‌بینی، بزرگ‌نمایی فرهنگ غربی، عادت دادن ذایقه مردم به واردات به‌جای احیای تولید داخلی و نابودی کشاورزی و صنایع ملی را از دیگر بخش‌های کارنامه سیاه رژیم پهلوی دانستند و خاطرنشان کردند: ملت با هوش ایران که این تحقیرها و ظلم و فسادها را مشاهده می‌کرد به‌واسطه یک مرد الهی که همان امام بزرگوار (ره) بود، پا به میدان گذاشت و در نهایت پیروز شد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: پیشرفت‌ها و موفقیت‌های کنونی و بیداری و جایگاه برتر ملت ایران در منطقه همه به‌دلیل برداشته شدن مانع بزرگ رژیم فاسد و ظالم و وابسته پهلوی بوده است. رهبر معظم انقلاب با اشاره به آغاز دشمنی جبهه استکبار با ملت ایران پس از پیروزی انقلاب تأکید کردند: هیچ‌کس تصور نکند دشمن از خباثت و خصومت دست برمی‌دارد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در همین زمینه افزودند: وقتی در مقابل دشمن دچار غفلت شدید و به او اعتماد کردید، دشمن فرصت می‌کند مقاصد خود را در کشور پیگیری کند اما اگر قوی، آماده و دشمن‌شناس بودید استکبار به ناچار از خصومت‌ورزی دست می‌کشد.

ایشان فشارهای امروز جبهه زورگویان جهانی به ملت ایران را ناشی از یک دشمنی تمام نشدنی برشمردند و افزودند: اگرچه هنوز تا تحقق کامل آرمان‌هایی همچون عدالت اجتماعی و اخلاق اسلامی راه زیادی مانده اما خلاف حرف‌های نسنجیده و غلطی که بعضی‌ها درباره بی‌توفیقی ملت ایران می‌گویند این ملت با حرکت در مسیر آرمان‌ها توانسته است توفیقات بسیار بزرگی به‌دست آورد.


اتحاد و اتفاق ملی؛ مهم‌ترین نیاز امروز

رهبرمعظم انقلاب با انتقاد از کسانی که توفیقات ملت ازجمله پیشرفت‌های علمی را نادیده می‌گیرند افزودند: چرا نابخردانه، دستاوردهایی را که پایگاه‌های علمی جهانی نیز به آنها اذعان دارند، انکار می‌کنید و با سخنان غلط و غیرمنصفانه در راه پرافتخاری که مردم طی کرده‌اند و حتی دشمنان را مجبور به تحسین کرده است، ایجاد تردید می‌کنید؟حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اشاره‌ای به صدر اسلام افزودند: در آن زمان نیز همه آرمان‌ها محقق نشد اما مهم این بود که حرکت در مسیر تحقق اهداف ادامه داشت که امروز نیز ملت همان مسیر را با افتخار و اقتدار و ایستادگی ادامه می‌دهد.

رهبرمعظم انقلاب اسلامی در ادامه سخنانشان به تبیین اولویت‌های کشور و جامعه پرداختند و اتحاد و اتفاق ملی را مهم‌ترین نیاز امروز خواندند.

ایشان تأکید کردند، ایجاد تفرقه و دودستگی در میان مردم به هر عنوان و با هر توجیه ضد منافع ملی و ضد آرمان‌هاست.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای کمک به مسوولان و دولت را وظیفه‌ای همگانی برشمردند و با تأکید مجدد بر ضرورت نگاه به درون افزودند: دولتی‌ها هم بدانند که تنها چیزی که می‌تواند آنها را به انجام وظایفشان قادرکند، تکیه بر مردم و نیروهای داخلی است. رهبرمعظم انقلاب با اشاره به تحریم‌های ظالمانه افزودند: تحریم‌ها برای کشور مشکل ایجاد کرده اما اگر دشمن شرط برداشته شدن آنها را فلان مساله اساسی و آرمانی ازجمله دست برداشتن از اسلام و استقلال و پیشرفت علمی قرار دهد قطعا غیرت هیچ مسوولی قبول نمی‌کند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: البته دشمن فعلا به صراحت با آرمان‌ها کاری ندارد اما اگر عقب‌ نشینی بشود بعدا سراغ آرمان‌ها هم می‌آید بنابراین باید با هوشیاری، هدف «پیشنهادها، حرف‌ها و اقدامات دشمن» را درک کرد. ایشان مصون کردن ایران در مقابل تحریم‌ها را تنها راه محدود کردن قدرت مانور دشمن خواندند و تأکید کردند: معنای واقعی اقتصاد مقاومتی همین است و تحقق این رهبرمعظم انقلاب اسلامی با اشاره به تأکید مکرر بر ضرورت قطع وابستگی به درآمدهای نفتی افزودند: مسوولان کشور و دولت نباید به‌دست بیگانه چشم بدوزند و بدانند حتی یک قدم عقب‌نشینی، پیش‌رو دشمن را به‌دنبال می‌آورد بنابراین باید فکری اساسی کرد و با تکیه بر ملت و نیروهای داخلی به‌گونه‌‌یی عمل کرد که اگر دشمن تحریم‌ها را هم برنداشت، ضربه‌ای به پیشرفت و رونق و رفاه مردم وارد نشود.حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در همین زمینه افزودند: باید حربه تحریم را از دست دشمن بگیرید چراکه اگر چشم به‌دست دشمن بدوزید، تحریم‌ها همچنان باقی خواهد ماند همانگونه که امریکایی‌ها امروز با کمال وقاحت می‌گویند اگر در قضیه هسته‌‌یی، ایران کوتاه هم بیاید تحریم‌ها، یکجا و همه برداشته نمی‌شود. ایشان پرسیدند با این واقعیات آیا می‌شود به چنین دشمنی اعتماد کرد؟رهبرمعظم انقلاب افزودند: من با مذاکره مخالف نیستم اما معتقدم باید دل را به نقطه‌های امیدبخش حقیقی سپرد نه به نقطه‌های خیالی.


دولتی‌ها مراقب باشند، حاشیه نسازند

ایشان در پایان سخنانشان خاطرنشان کردند: مسوولان به لطف خدا مشغول کار هستند و همه باید به دولت کمک کنند اما دولتی‌ها هم مراقب باشند حاشیه‌سازی نکنند و ضمن خودداری از بیان حرف‌های غیرلازم، دو دستگی به‌وجود نیاورند و تلاش کنند وحدت و ایمان و همت ملت را مورد استفاده صحیح قرار دهند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای آینده ایران عزیز را کاملا درخشان خواندند و افزودند: به فضل الهی راه پرافتخار تحقق آرمان‌ها ادامه می‌یابد و جوانان کشور روزی را خواهند دید که دشمنان گردنکش و ظالم در مقابل آنها مجبور به خضوع شوند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران