شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 11570 | |


سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه هر عضو شورای نگهبان با هر گرایش قلبی، یک رای دارد، از گروه‌های سیاسی خواست تا از شورای نگهبان برای ترساندن یکدیگر استفاده نکنند.

«نجات‌الله ابراهیمیان» سخنگوی جدید شورای نگهبان درباره تایید صلاحیت‌ها در انتخابات آتی افزود: نکته مهم این است که گروه‌های سیاسی باید اجتناب کنند از اینکه نهاد مهمی را که می‌تواند در مواقع حساس با داوری خودش، جلوی بحران‌ها را بگیرد و در جامعه آرامش ایجاد کند و به اختلافات پایان دهد، وسیله ترساندن همدیگر قرار بدهند.

به گزارش ایرنا، وی گفـت: شکل صحیح فعالیت سیاسی این است که هرکدام از ما برنامه‌هایمان را ارایه کنیم، موانعی که در قانون انتخابات مطرح و از جانب رهبری هم برآن تاکید شده، این موانع اینگونه نیست که جلوی شرکت فعال و تقویت مشارکت عمومی را بگیرد، برعکس تقویت‌کننده مشارکت عمومی است.

سخنگوی جدید شورای نگهبان تصریح کرد: قطعا هرکدام از سلیقه‌های سیاسی، نامزدهایی را برای شرکت در انتخابات دارند که با موانع قانونی مواجه نباشند، اگر کسی مصالح مملکت را رعایت نکرده و با رفتارهایش امنیت ملی را به خطر انداخته است چه اصراری داریم گرایش و سلیقه ما را در انتخابات نمایندگی کند؛ از هر دو گروه چپ یا راست فرق نمی‌کند.

وی گفت: ممکن است از هر گروه افرادی باشند که مصالح ملی را رعایت نکردند و التزام خود را به قانون اساسی نشان نداده‌اند، آیا یک حزب یا گرایش سیاسی فقط یکی دو نفر دارد که آن هم ممکن است واقعا از نظر قانون انتخابات مشکل داشته باشند؟

ابراهیمیان اظهار داشت: به نظر می‌رسد در کشور به اندازه کافی از تمام سلیقه‌های سیاسی، اشخاصی که به مشارکت عمومی در انتخابات کمک کنند، وجود داشته باشند، از هر طیف فکری افراد خوش‌سابقه‌یی که سابقه آنها در انقلاب، دفاع مقدس و سنگرهای دفاع از جمهوری اسلامی ایران به آنها این اجازه را می‌دهد که برای انتخابات داوطلب باشند، حضور دارند. به نظرم نباید بگوییم قحط‌الرجال است، به این میزان نیروی خوش‌سابقه از تمام گروه‌های سیاسی داریم.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران