شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 11467 | |


رییس دفتر رییس‌جمهور تاکید کرد: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط با همه کشورهای جهان براساس احترام متقابل است.

به‌گزارش ایسنا، محمد نهاوندیان در دیدار اودیسه نورهیم سفیر جدید نروژ در کشورمان با اشاره به وجود زمینه‌ها و ظرفیت‌های فراوان برای سرمایه‌گذاری در ایران گفت: ما از حضور، همکاری و سرمایه‌گذاری تمام اعضای اتحادیه اروپا ازجمله نروژ در بخش‌های اقتصادی و فرهنگی استقبال می‌کنیم.

رییس دفتر رییس‌جمهور تصریح کرد: سیاست‌های ایران در مقوله‌های مختلف نظیر انرژی هسته‌یی، شفاف بوده است و هیچ نگرانی درباره فعالیت صلح‌آمیز ایران وجود ندارد.

نهاوندیان با بیان اینکه گفت‌وگوهای ایران و 1+۵ نمی‌تواند تا ابد ادامه داشته باشد، با به نتیجه رسیدن مذاکرات در زمان مشخص شده تاکید کرد و خواستار ایفای نقش بیشتر اعضای اتحادیه اروپا و نروژ در این زمینه شد.

رییس دفتر رییس‌جمهور از حضور بخش خصوصی دو کشور در عرصه‌های اقتصادی نظیر نفت‌وگاز و شیلات استقبال کرد و گفت: دو کشور می‌توانند در زمینه تبادل دانشجو، توسعه فعالیت‌های تحقیقاتی و علمی همکاری‌های گسترده‌یی داشته باشند.

سفیر جدید نروژ با اشاره به علاقه‌مندی بخش‌ها و شرکت‌های مختلف کشورش برای حضور در ایران گفت که در مدت ماموریتش در تهران تلاش خواهد کرد تا همکاری‌های دوجانبه بیش از پیش گسترش یابد.

اودیسه نورهیم با استقبال از توسعه فعالیت‌های دانشگاهی و تحقیقاتی گفت: این بخش‌ها نقطه شروع مناسبی برای توسعه مناسبات فی‌مابین است. وی همچنین دیدگاه‌های کشورش در مورد مسایل مختلف نظیر کاهش قیمت نفت و مسایل منطقه را تبیین کرد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران