شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 41560 | |

گروه اقتصاد ورزش

پس از بحث‌های زیادی که در خصوص قرارداد ستاره برزیلی بارسلونا مطرح بود، سرانجام جزییات قرارداد این بازیکن لو رفت. سایت «فوتبال لیکس» که تاکنون جزییات قرارداد فوتبالیست‌های نامداری همچون گرت بیل، تونی کروس، مسعوت اوزیل و لوئیز سوارز را فاش کرده، این‌بار پرده از جزییات یکی از بحث‌برانگیزترین قراردادهای تاریخ فوتبال برداشت و آن فاش کردن جزییات قرارداد نیمار با بارسلوناست. نیمار از همان روز اول پیوستنش از سانتوس به بارسلونا، بحث در مورد قراردادش مطرح است و باشگاه بارسلونا به نوعی به مخفی‌کاری در مورد رقم پرداخت واقعی به این بازیکن متهم است. حالا سایت «فوتبال لیکس» از جزییات قرارداد 13 صفحه‌یی مهاجم برزیلی آبی‌و‌اناری‌ها پرده‌برداری کرد.

پای این قرارداد را که در ماه ژوئن 2013 بسته شده، خوسپ ماریا بارتومئو رییس کنونی باشگاه بارسلونا، ساندور روسل رییس پیشین باشگاه بارسلونا، نیمار و پدرش که نقش مدیر برنامه‌هایش را دارد، امضا کرده‌اند. این قرارداد بلند و پیچیده بندهای زیادی دارد و تمامی احتمالات در آن در نظر گرفته شده است. نیمار در زمان پیوستنش به بارسلونا 8.5میلیون یورو پاداش امضای قرارداد دریافت کرده و خود را تا ماه ژوئن 2018 به کاتالان‌ها متعهد کرده است. در این قرارداد حقوق نیمار 5میلیون یورو در هر فصل عنوان شده که برای بازیکنی با چنین کیفیتی رقم کمی به نظر می‌آید، هرچند بندهایی در قرارداد این بازیکن وجود دارد که می‌تواند بطور قابل‌توجهی دستمزد وی را با افزایش روبه‌رو کند.

بر اساس بندهایی که در این قرارداد هست، نیمار در کل دورانی که در بارسلونا خواهد بود حداقل 49.5میلیون یورو به دست خواهد آورد. اگر بر اساس بندهای موجود در این قرارداد و به‌علاوه حقوق ابتدایی، دستمزد وی به رقم موردنظر نرسد، باشگاه بارسلونا این اختلاف رقم را جبران خواهد کرد. بندهای قرارداد نیمار با بارسلونا به شرح زیر است: 1- اگر نیمار در 60 درصد بازی‌ها (حداقل 45دقیقه از هر بازی) بازی کند، بارسلونا متعد می‌شود به وی مبلغ یک میلیون و 62هزار و پانصد یورو پرداخت کند. 2- هر فصلی که بارسلونا سهیمه حضور در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند، این بازیکن برزیلی 637هزار و 500یورو نصیبش خواهد شد. این بند از قرارداد در صورتی عملی می‌شود که بارسا به‌طور مستقیم به لیگ قهرمانان راه پیدا کند نه از طریق بازی‌های پلی‌آف. 3- هر فصل از لیگ قهرمانان اروپا که بارسلونا از مرحله گروهی صعود کند، نیمار 425هزار یورو به عنوان پاداش دریافت خواهد کرد. 4- در هر قهرمانی بارسلونا نیمار پاداش مختلفی دریافت می‌کند. بر این اساس قهرمانی در لالیگا 637هزار و 500یورو برای نیمار به ارمغان خواهد آورد و قهرمانی در هر یک از مسابقات لیگ قهرمانان اروپا و جام حذفی اسپانیا 850هزار یورو به حساب وی واریز خواهد کرد.

در پایان این گزارش آمده است؛ اگر نیمار هم در کمتر از 50درصد بازی‌ها حضور داشته باشد، این‌بار از رقم پرداختی به وی کاسته می‌شود. اگر ستاره برزیلی بارسا موفق به کسب توپ طلا یا همان عنوان بهترین بازیکن جهان شود، پاداش 425هزار یورویی دریافت خواهد کرد. در نهایت هم رقم فسخ قرارداد وی 190میلیون یورو عنوان شده است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران