شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 34859 | |

اعلام خبرهای خوش از سوی وزارت ورزش و جوانان

گروه اقتصاد ورزش

به تازگی خبری مبنی بر در اختیار گرفتن یک بانک اختصاصی توسط وزارت ورزش و جوانان منتشر شد که بنا به اعلام مدیرعامل صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی و براساس مکاتبات صورت گرفته با بانک مرکزی، به زودی این بانک که زیرمجموعه وزارت ورزش و ویژه فعالیت‌های اقتصادی این وزارتخانه است، تاسیس خواهد شد. برهمین اساس، از سوی محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان مکاتبات لازم و ابتدایی با مسوولان بانک مرکزی جهت تاییدیه تاسیس بانک اختصاصی ویژه این وزارتخانه انجام شده و به زودی نتیجه نهایی در این زمینه اعلام خواهد شد.

محمد جمشیدی مدیرعامل صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی ضمن اعلام این خبر، در مورد آن توضیحات تکمیلی را ارائه داد و گفت: در برنامه توسعه و زمانی که این اجازه به سازمان تربیت‌بدنی وقت برای تاسیس صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی داده شد، در اساسنامه موردنظر بر این موضوع تاکید شد که با رعایت مقررات پولی و بانکی بانک مرکزی و استفاده از ظرفیت‌های این بانک به گونه‌یی رفتار شود که یک بانک زیرمجموعه خود تاسیس شود. در همین راستا مکاتبات لازم با بانک مرکزی انجام شده و منتظر اعلام نتیجه و خبر نهایی در این زمینه هستیم. البته فکر نمی‌کنم مشکل خاصی که مانع از کار شود، وجود داشته باشد؛ شاید مشکل اصلی در این زمینه مسائل مالی و بودجه باشد که آن هم باید طی صحبت و رایزنی مورد بررسی قرار بگیرد. جمشیدی در ادامه عنوان کرد: درحال حاضر گردش مالی باشگاه‌ها، فدراسیون‌‌ها و حتی وزارت ورزش به صورت پراکنده از یکدیگر و در بانک‌های مختلف انجام می‌شود؛ ضمن اینکه وام‌های ازدواج هم در بانک‌های متفاوت به متقاضیان پرداخت می‌شود. در صورتی که با تاسیس بانک ویژه ورزش و جوانان، تمام این گردش‌های مالی در یک بانک متمرکز می‌شود و سود حاصل از این گردش به خود ورزش بازمی‌گردد. بنابراین آنچه مسلم است اعضای هیات‌مدیره طبق قوانین بانکی باید از افراد متخصص در این زمینه و با نظر بانک مرکزی انتخاب شوند اما به‌طور حتم حکم این افراد توسط وزیر ورزش صادر خواهد شد.


تغییر میزان حقوق اعضای صندوق

در کنار موضوع اختصاص بانک ویژه برای وزارت ورزش و جوانان، مدیرعامل صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش از تغییر اساسنامه مربوط به پرداخت حقوق اعضای این صندوق خبر داد و گفت: براساس این تغییر، قشر ضعیف و کم‌درآمد ورزش شرایط بهتری پیدا خواهند کرد. وی با یادآوری اینکه صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش، سال ۱۳۸۳ با مصوبه هیات دولت تصویب و راه‌اندازی شد، اظهار کرد: تاسیس این صندوق با هدف کلی خدمات‌رسانی به جامعه ورزش انجام شده است، برهمین اساس به دنبال راهکارهایی برای ارائه بهتر این خدمات هستیم. طی ۱۳ سالی که از تاسیس صندوق می‌گذرد، چند بار چگونگی پرداخت حقوق و مزایا به اعضا تغییر کرده است و در هر بار تغییر سطح پرداخت تا حد محسوسی افزایش داشته است، به دنبال این هستیم تغییر دوباره‌یی در این پرداخت‌ها داشته باشیم.

مدیرعامل صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش در این رابطه ادامه داد: درحال تهیه اساسنامه جدید مربوط به پرداخت حقوق اعضای حقوق‌بگیر صندوق هستیم. این اساسنامه باید ابتدا به تایید هیات‌مدیره برسد، سپس توسط وزیر ورزش که رییس هیات امنای صندوق به حساب می‌آید نیز تایید شود تا به مرحله اجرا برسد.

براساس تغییر دوباره‌یی که در روند پرداخت حقوق به اعضای صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش خواهیم داشت، میزان دریافتی تمام اعضای حقوق‌بگیر صندوق افزایش خواهد یافت، اما این افزایش برای قشر ضعیف و آسیب‌پذیر بیشتر و محسوس‌تر خواهد بود.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران