شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 43327 | |

نماینده سیرجان و بردسیر در مجلس نهم با اشاره به انتخاب استان کرمان به عنوان پایلوت در اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: از مزایای این امر، افزایش اختیارات استانداران، بهانه گرفتن از دست مدیران ترسو، ناکارآمد و منفی‌نگر است.

شهباز حسن‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، با تقدیر از مردم استان کرمان در استقبال از کاروان تدبیر و امید اظهار کرد: از ریاست‌جمهوری و هیات دولت به خاطر توجه به مشکلات استان به ویژه پایلوت شدن کرمان برای اقتصاد مقاومتی تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به بررسی مسائل و مشکلات استان در سفر رییس‌جمهور به کرمان افزود: در جلسه شورای اداری استان با حضور رییس‌جمهور اعلام کردم که وظیفه هر حکومت و دولتی تامین امنیت است و در زمینه کمبود تجهیزات و امکانات دستگاه‌های امنیتی به ویژه نیروی انتظامی و بسیج تذکر دادم. حسن‌پور تصریح کرد: شرمنده هستیم که استان کرمان بیش از 500 شهید در مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده، تا کی باید این وضعیت ادامه داشته باشد؟

وی با اشاره به اینکه بیشترین تلفات جاده‌یی مربوط به استان کرمان است، بیان کرد: چرا نباید همه جاده‌ها به دوربین مجهز شوند؟

نماینده سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی گفت: در این نشست به رییس‌جمهور اعلام کردیم که 300هزار میهمان ناخوانده اتباع کشورهای دیگر در استان کرمان چه می‌کنند؟عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: در این سفر از همه‌ چیز گفته شد اما راجع به 25درصد از ولی‌نعمتانی که تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و نهادهای حمایتی هستند، هیچ کس سخنی به میان نیاورد و دولت در آستانه ماه رمضان باید برای این عزیزان چاره‌اندیشی کند.

حسن پور اظهار کرد: از رییس‌جمهور سوال کردم برای 2هزار پروژه نیمه تمام استان کرمان چه برنامه‌یی دارند؟ استخر بردسیر، ساختمان اداره کل آموزش و پرورش، صدا و سیمای کرمان، تعزیرات و سایر مجموعه‌ها ازجمله این طرح‌های نیمه‌تمام است. وی با اشاره به مطرح کردن مشکل کمبود آب کرمان و اینکه حدود یک هزار روستای استان کرمان با تانکر آبرسانی می‌شوند، بیان کرد: بیکاری یک معضل جدی در کشور است و به رییس‌جمهور اعلام کردیم دولت شما در صنعت و معدن کارهای خوبی انجام داده اما سهم استان کرمان فقط خام‌فروشی است.

حسن‌پور تصریح کرد: 200میلیارد تومان تسهیلات نیاز داریم تا هزاران میلیارد ارزش افزوده برای کشور به همراه داشته باشد.

نماینده سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در بحث بهداشت و درمان و سلامت کارهای خوب و بزرگی در این دولت انجام شده اما سهم استان کرمان فقط اعزام بیمار به یزد، تهران و شیراز شده و 3هزار تخت بیمارستانی کم داریم. وی در ادامه با اشاره به انتخاب استان کرمان به عنوان پایلوت در اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: از مزایای این امر، افزایش اختیارات استانداران، بهانه گرفتن از دست مدیران ترسو، ناکارآمد و منفی‌نگر است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران