شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 43325 | |

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به اینکه وظیفه وزارت ارشاد در موضوع اقتصاد مقاومتی، تبیین و گفتمان‌سازی است، گفت: در راستای سیاست‌های کلی نظام، از تمام ابزارها برای تبدیل اقتصاد مقاومتی به گفتمان رایج کشور تلاش می‌کنیم. به گزارش تسنیم از تبریز، حسین نوش‌آبادی‌ در آیین تودیع و معارفه مدیرکل سابق و جدید ارشاد آذربایجان شرقی که در مجتمع 29 بهمن تبریز برگزار شد، با بیان اینکه آذربایجان در تاریخ، همیشه آغازگر حرکت‌های فرهنگی، دینی، سیاسی و حکومتی بود، اظهار کرد: در مقطعی در تبریز، سیاستمداران آن، ادیبان و شاعران بودند که نشان از جایگاه والای این خطه است.

وی با اشاره به اینکه شاه اسماعیل صفوی قبل از اینکه سیاستمدار باشد، شاعر و ادیب بوده است، افزود: او با اندیشه فرهنگی در تبریز حکومت مستقل اسلامی، ایرانی و شیعی تشکیل می‌دهد و در یک دوره 10 ساله تمام مناطق کشور را پس از صدها سال پریشانی حکومتی، تحت مدیریت واحد قرار داد.

معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان اینکه تبریز در حکومت داری و عمران و... همیشه سردمدار بوده است، افزود: باید قدر این تاریخ را بدانید و در سال اقتصاد مقاومتی هم به عنوان الگو در کل کشور مطرح باشید و تبریز را به جایگاه واقعی خود بازگردانید.

نوش‌آبادی با بیان اینکه دولت نمی‌خواهد خود را درگیر حاشیه‌های رسانه‌یی کند، ادامه داد: در عین حال در دولت باید پاسخگو باشیم ولی وقت مدیران نباید صرف حاشیه‌ها شود و درگیر باشند. وی با تاکید بر ویژگی یک رسانه معتدل و عادل ابراز کرد: مطبوعات پل بین مردم و مسوولان هستند و هر جایی هر مسوولی کار مثبت یا منفی انجام داد، خیرخواهانه هر دو را بیان کند.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه نگاه ما به هنر باید نگاه برخاسته از نگاه حکومت و رهبری باشد، افزود: با این دیدگاه، اجازه داده می‌شود تا همه سلیقه‌های مختلف در قالب و چارچوب نظام فعالیت کنند در هنر و فرهنگ ابراز وجود کنند. نوش‌آبادی با تاکید بر اینکه اقتضای کشور این است که در برابر پیشرفت‌های تکنولوژی، رسانه‌یی، هنر، موسیقی و... نگاه‌ها را بسته نکنیم، اظهار کرد: آن موقع از پیشرفت عقب می‌مانیم واز بیرون برای ما برنامه و فرهنگ می‌دهند که واضح است که در قالب هنر ابتذال را ترویج خواهند کرد. وی نگاه رهبری به مقوله هنر را یادآور شد و افزود: رهبری در عالم فرهنگ و هنر و شعر، فرد بی‌نظیری است، رهنمودهای ایشان همیشه قابل توجه بوده و تاکید دارند که باید از زبان هنر برای ترویج انقلاب استفاده کنیم. معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه وظیفه وزارت ارشاد در موضوع اقتصاد مقاومتی، تبیین و گفتمان‌سازی است، گفت: در راستای سیاست‌های کلی نظام از تمام ابزارها برای تبدیل اقتصاد مقاومتی به گفتمان رایج کشور تلاش می‌کنیم و باید برای ماندگاری در تاریخ از ابزار هنر استفاده کنیم.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران