شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 67165 | |

فیلم کمدی منهتن به کارگردانی وودی آلن محصول سال 1979 (امریکا) همراه با جلسه نقد و بررسی با حضور امیر پوریا، روز چهارشنبه 10 خرداد ماه ساعت 17 در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درمی‌آید.

به گزارش آنا، آخرین فیلم از بخش «چشم‌انداز کمدی رمانتیک» از دوره چهل و هفتم (بهار 96)، روز چهارشنبه 10 خردادماه ساعت 17، فیلم «منهتن» به کارگردانی وودی آلن به مدت 96 دقیقه به زبان اصلی و با زیرنویس فارسی در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می‌آید. همچنین بعد از نمایش فیلم جلسه نقد و بررسی فیلم‌های به نمایش در آمده با حضور امیر پوریا، مدرس و منتقد سینمایی برگزار می‌شود.

تلاش وودی آلن برای فضاسازی بصری به خصوص این اثر برمی‌آید که «منهتن» از معدود فیلم‌های اوست که با عریض‌ترین کادر اسکوپ آن زمان ساخته شده و کنتراست سیاه و سفید آن بناست تصویری نوستالژیک از نیویورک عرضه کند. رابطه‌ شخصیت استاد دانشگاه (که خود آلن بازی‌اش می‌کند) با شاگردی 17سال کوچک‌تر (که بازیگرش ماریل همینگوی را کاندیدای اسکار نقش مکمل کرد) به شکلی غریب، بعدتر در زندگی فردی آلن و ازدواجی که تا امروز ادامه یافته، جلوه عینی به خود گرفت، این از آن نمونه‌های نادر آفرینش هنری است که خالق به جای ایده گرفتن از زندگی شخصی خود، چیزی در اثرش قرار می‌دهد که بعدها در زندگی فردی به سمت آن می‌رود. به این معنا، آلن در «منهتن» داشته شیوه بس پیچیده‌یی از روانکاوی شدن به واسطه سینما را تجربه می‌کرده است، ترسیم گوشه‌های نامکشوف درون هنرمند، پیش از آنکه جسارت زندگی کردن آن را پیدا کرده باشد. علاقه‌مندان جهت حضور در جلسه نقد و بررسی فیلم می‌توانند به صورت آزاد و رایگان، به موزه هنرهای معاصر تهران مراجعه کنند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران