شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 58542 | |

رویترز| یکی از جدیدترین خودروهای الکتریکی در نمایشگاه محصولات الکترونیکی ۲۰۱۷ رونمایی شد. این خودرو می‌تواند با یک بار شارژ ۶۰۸ کیلومتر را طی کند.

در نمایشگاه محصولات الکترونیکی مصرفی ۲۰۱۷ امریکا طرح‌های اولیه خودروهای متفاوتی با قابلیت‌های جالب عرضه شدند. یکی از این خودروها FF19 و متعلق به شرکت «فارادی فیوچر» بود.

به گفته ریچارد کیم طراح این خودرو الکتریکی، FF19 هنگام عرضه در بازار در ۲۰۱۸ میلادی، پیشرفته‌ترین خودروی نوین بازار خواهد بود. به گفته مدیران ارشد این شرکت ساختار این خودرو و همچنین انعطاف‌پذیری باتری آن سبب می‌شود FF19 سریع‌تر از مدل‌های دیگر وارد بازار شود.

این خودرو می‌تواند ۶۰۸ کیلومتر را پس از یک بار شارژ طی کند. قدرت موتورهای الکتریکی آن نیز حدود ۱۰۵۰ اسب بخار خواهد بود. همچنین شتاب خودرو برقی آن ازصفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت حدود ۲.۳۹ ثانیه است. این شتاب از تمام مدل‌های تولیدی تسلا بیشتر است.

این SUV فضای داخلی جالبی دارد که در آن هیچ دسته‌یی وجود ندارد و درها با نزدیک شدن دست کاربر، باز و بسته می‌شوند. همچنین از فناوری «هولوگرام» در شیشه‌های خودرو استفاده شده که اطلاعات مورد نیاز را در اختیار راننده قرار می‌دهد.

FF19 مجهز به حسگرهای مختلفی از جمله حسگر دوربین، رادار و لیدر است و به این ترتیب قابلیت‌های خودران در خودرو نیز فراهم شده است.

هرچند این شرکت تبلیغات زیادی درباره طرح اولیه خودرو جدید خود انجام داده است اما هنوز هم درباره آینده تولید این شرکت ابهاماتی وجود دارد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران