شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 57244 | |

سی نت باراک اوباما رییس‌جمهور امریکا وعده داده که با موضوع دخالت هکری دولت روسیه در فرآیند برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا به‌طور مستقیم برخورد کند. وی در کنفرانس خبری اخیر خود با وجود مقابله لفظی با روس‌ها از هرگونه اظهارنظر در مورد انگیزه‌های روسیه برای هک کردن شبکه‌های رایانه‌یی وابسته به احزاب سیاسی این کشور خودداری کرد.

وی همچنین در مورد احتمال تاثیرگذاری این دخالت‌ها روی نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا به نفع دونالد ترامپ خودداری کرد. این در حالی است که در هفته‌های اخیر رسانه‌های امریکایی بارها مدعی شده‌اند، روس‌ها به نفع ترامپ وارد عمل شده و انتخابات امریکا را هک کرده‌اند.

این ادعاها در روزهای اخیر تا بدان حد پیش رفت که موضوع دخالت مستقیم پوتین رییس‌جمهور روسیه در این فعالیت‌های هکری مطرح شده است.

اوباما روند این نوع اتهام‌زنی‌ها را به یک راگبی سیاسی تشبیه کرد و افزود: دولت ایالات متحده قصد ندارد جزییات اطلاعات خود در مورد اینکه روس‌ها تا چه میزان در انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری امریکا دخالت کرده‌اند را افشا کند.

رییس‌جمهور امریکا علت افشای این موضوع را آن دانست که همگان بدانند با این موضوعات به‌طور مستقیم برخورد می‌شود. وی به گزارشگران گفت: همان‌طوری که باید به این موضوع می‌پرداختیم به آن پرداختیم.

اوباما هفته گذشته تهدید کرده بود که امریکا در زمان و مکان مناسب که خود انتخاب می‌کند به اقدامات روسیه واکنش نشان خواهد داد و این وعده خود را در مصاحبه مطبوعاتیش تکرار کرد، اما افزود که قرار نیست عموم مردم از جزییات این واکنش مطلع شوند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران