شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 54065 | |

کامپیوترورلد|

شرکت تراشه‌سازی اینتل به دنبال ساخت تراشه‌های جدیدی است که قابلیت‌های بسیار بیشتری از پردازش صرف داده‌ها دارند.

نسل اول این تراشه‌ها Atom E3900

هستند که علاوه بر قابلیت کنترل و نظارت محیط اطراف، زمان‌بندی عملکردی بهتری دارند.

از این تراشه‌ها می‌توان در دستگاه‌های کنترل و نظارت، ساخت و تولید و... استفاده کرد. اینتل هم‌اکنون در تلاش برای طراحی و تولید نمونه پیشرفته‌تر این تراشه به نام A3900 است.

با نصب تراشه جدید در ماشین‌های گوناگون دقت و درک آنها از وظایف محوله بالاتر می‌رود. به عنوان نمونه این تراشه‌ها به ساخت محصولاتی کمک می‌کند که قادر به درک عدم مونتاژ مناسب یک کالا در خط تولید و ارائه هشدار به انسان‌ها برای کنار گذاشتن بخش‌های معیوب هستند. نصب این تراشه‌ها در دوربین‌های نصب شده در یک خودرو به کنترل رفتار راننده و هشدار به وی در شرایط خطرناک منجر می‌شود. همچنین اگر راننده متوجه حضور عابر پیاده در برابر خودرو نشود با استفاده از چنین تراشه‌هایی می‌توان هشدار لازم را به دیگر بخش‌های خودرو منتقل و آن را متوقف کرد.

توان پردازش و محاسبه E3900 تا 1.7برابر بیشتر از نمونه‌های قبلی است. E3900 حافظه‌یی سریع‌تر و پهنای باند بیشتری دارد و از نظر گرافیکی هم قدرتمندتر است. عملکرد گرافیکی این تراشه 2.9برابر بیشتر از نسل قبلی است و می‌تواند تصاویر فوق دقیق را تا سه برابر سریع‌تر پردازش کرده و به نمایش درآورد. به عنوان مثال، E3900 قادر به دریافت ویدیوهایی با دقت p1080 از ۱۵ دوربین و نمایش همزمان آنها با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه از طریق یک نمایشگر بزرگ است. این قدرت پردازش تا به حال بی‌سابقه بوده است. اینتل می‌گوید در مورد زمان عرضه و قیمت نهایی این پردازنده‌ها در آینده اطلاع‌رسانی می‌کند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران