شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 52259 | |

در پی صدور مجوز از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، نخستین سیم‌کارت‌های اپراتور مجازی موبایل با کد ۰۹۹۹۹، آذرماه وارد بازار می‌شود.

هوشنگ مرتضوی، مدیرعامل نخستین اپراتور مجازی در حاشیه برگزاری هفدهمین نمایشگاه تله‌کام گفت: این سیم‌کارت‌ها در دو فاز به صورت اعتباری و دایمی از اواسط آذرماه و نیز اواخر بهمن ماه وارد بازار ارتباطات کشور می‌شود. وی هدف از ارائه این سیم‌کارت‌ها را تمرکز بر موضوع بانکداری الکترونیکی عنوان کرد و گفت: با استفاده از این سیم‌کارت‌ها کاربر می‌تواند به تمام خدمات بانکداری موبایلی دسترسی داشته باشد و نقل و انتقال پولی انجام دهد. مدیرعامل نخستین اپراتور مجازی موبایل با بیان اینکه سیم‌کارت‌های این اپراتور در مدل سرویس‌های عام و سرویس‌های خاص که مشتریان بانکی را هدف قرار داده است وارد بازار خواهد شد، ادامه داد: بر اساس قراردادی که با یکی از اپراتورها بسته‌ایم، شبکه اپراتور مجازی از طریق شبکه این اپراتور فعال خواهد شد و کیفیت ارائه سرویس‌های آن تضمین شده است.

وی با بیان اینکه تعرفه این سیم‌کارت‌ها مطابق با مصوبه کمیسیون تنظیم و مقررات ارتباطات است، ادامه داد: این سیم‌کارت‌ها با پیش‌شماره ۰۹۹۹۹ وارد بازار می‌شود.

مرتضوی با بیان اینکه موضوع ورود اپراتورهای مجازی به بازار ارتباطات موضوعی جدید است و در دنیا نیز تازه راه‌اندازی شده است، گفت: مطالعات نشان می‌دهد که حدود ۷۲درصد این تجارت با شکست مواجه می‌شود و بسیاری از فعالان این صنعت در این حوزه موفق نخواهند بود اما در صورت سرمایه‌گذاری مناسب و نقشه راه دقیق، می‌توان این امید را داشت که این پروژه در ایران با موفقیت همراه باشد. سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پیش از این موافقت اصولی برای ۲۴ متقاضی ارائه خدمات اپراتور مجازی موبایل را صادر کرد که شرکت کیش سل پارس موفق شد، برای نخستین‌بار مجوز و پروانه فعالیت در این زمینه را از رگولاتوری دریافت کند. شرکت‌های دارای موافقت اصولی اپراتور مجازی باید حداقل با یکی از اپراتورهای فعلی دارای شبکه در کشور قرارداد همکاری منعقد کند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران