شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 49698 | |

رویترز شرکت سیسکو سیستمز حدود ۱۴هزار کارمند که حدود ۲۰درصد از نیروی کار جهانی این شرکت را تشکیل می‌دهند، اخراج می‌کند.

پایگاه اخبار فناوری سی آر ان گزارش کرد، سیسکو که در سن خوزه کالیفرنیا مستقر است، خبر این اخراج‌ها را تا چند هفته آینده رسما اعلام می‌کند. این شرکت درحال تغییر فعالیت‌های خود از سخت‌افزار به فعالیت‌های نرم‌افزار محور است.

مایکروسافت، هولت پاکارد(HP) و اینتل غول‌های فناوری دیگری هستند که در مواجهه با افول صنعت رایانه شخصی در سال‌های اخیر به تعدیل نیرو اقدام کرده‌اند.

مایکروسافت در ژوییه سال ۲۰۱۴ با اعلام حذف ۱۸هزار شغل در سراسر جهان، یکی از بزرگ‌ترین اخراج‌های دنیای فناوری را رقم زد. هولت پاکارد هم در سپتامبر سال ۲۰۱۵ اعلام کرد حدود ۳۳هزار و ۳۰۰ شغل را ظرف مدت سه سال حذف می‌کند. اینتل در آوریل اعلام کرد که ۱۲هزار شغل یا ۱۱درصد از نیروی کار خود در سراسر جهان را تعدیل خواهد کرد. سیسکو که تا ۳۰ آوریل بیشتر از ۷۰هزار کارمند داشت در این باره حاضر به اظهارنظر نشد. سیسکو در تلاش برای کسب سهم بالاتری از بازار نرم‌افزاری به طور فزاینده خواستار مهارت‌های مختلفی برای آینده نرم‌افزار محور است و قصد دارد حاشیه سودش را بهبود ببخشد.

این شرکت در محصولات جدیدی مانند نرم‌افزار آنالیز داده و ابزارهای مبتنی بر ابر برای دیتاسنترها سرمایه‌گذاری کرده تا تاثیر کاهش هزینه شرکت‌های مخابراتی و سازمان‌ها در سوییچ‌ها و روترها را که کسب و کار اصلی سیسکو است، جبران کند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران