شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 37776 | |

کاخ سفید قصد دارد برنامه آموزشی جدیدی را به اجرا درآورد که در قالب آن چهار میلیارد دلار بودجه به آموزش علوم رایانه به جوانان این کشور اختصاص می‌یابد.

این بودجه صرف ارتقای برنامه‌های آموزش علوم رایانه در ایالت‌های مختلف امریکا خواهد شد. همچنین صدمیلیون دلار بودجه هم بطور مستقیم به مدارس مناطق مختلف برای پیشبرد آموزش رایانه اختصاص می‌یابد.

بر طبق برنامه مذکور ایالات و نواحی مختلف نه تنها به طرح‌ریزی برنامه‌های مختلف آموزش علوم رایانه تشویق می‌شوند، بلکه از این طریق می‌توان برنامه‌هایی را اجرا کرد که دانش‌آموزانی که به هر دلیل تحت آموزش قرار ندارند را پوشش دهد.

بودجه این برنامه باید قبل از اجرا به تصویب کنگره امریکا برسد و مشخص نیست آیا این کار بدون هیچ تغییری صورت می‌گیرد یا کنگره تغییراتی در آن به وجود خواهد آورد.

علاوه بر این نهادهای فدرال هم می‌توانند از بودجه موجود خود برای حمایت از برنامه‌های آموزش علوم رایانه استفاده کنند. یکی از این نهادها بنیاد ملی علوم است که 120میلیون دلار به تهیه محتوای آموزشی برای مدارس و آماده‌سازی معلمان برای آموزش علوم رایانه اختصاص خواهد داد.

نهاد فدرال Corporation for National and Community Service (CNCS) هم 17 میلیون دلار به حمایت از آموزش معلمان برای تعلیم دانش‌آموزان اختصاص می‌دهد.

مقامات امریکایی در سال‌های گذشته بارها در مورد کمبود متخصصان علوم رایانه در این کشور و بی‌میلی جوانان به تحصیل در این زمینه در دانشگاه‌ها هشدار داده بودند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران