شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 30402 | |

فیس‌بوک به زودی ماهواره‌یی را برای تامین دسترسی مناطق دورافتاده آفریقا به اینترنت راه‌اندازی می‌کند.

مارک زوکربرگ با اعلام این خبر گفته است این کار با همکاری یوتلست فرانسوی انجام می‌شود و شرکت او امیدوار است نخستین ماهواره را در سال ۲۰۱۶ راه‌اندازی کند. زوکربرگ در یک پست فیس‌بوکی خود آورده «ما به تلاشمان برای متصل کردن تمام دنیا ادامه می‌دهیم. حتی اگر برای این‌کار نیاز به بیرون رفتن از زمین باشد.» این پروژه بخشی از پروژه اینترنت فیس‌بوک است که در برخی مناطق از جمله هند منتقدان جدی دارد. شرکت‌های اینترنتی به ویژه در هند معتقدند این برنامه به فیس‌بوک و شرکایش در توسعه بازار اینترنت دست بالا را می‌دهد. طرح تازه فیس‌بوک در نظر دارد از تکنولوژی‌های موجود ماهواره‌یی به دسترسی آسان اینترنت ایجاد کند.

به نوشته مارک زوکربرگ فیس‌بوک در سال گذشته راه‌های کاربرد هواپیما و ماهواره را برای فرستادن امواج به اینترنت از اینترنت به زمین بررسی کرده است.

وی افزود: متصل کردن جوامعی که در نقاط دورافتاده زندگی می‌کنند با استفاده از زیرساخت‌های معمول بیش از حد دشوار و ناکافی است به همین دلیل به تکنولوژی‌های تازه نیاز است.

چندین شرکت در حال حاضر اینترنت از طریق ماهواره فراهم می‌کنند اما گزینه‌یی گران‌قیمت و دور از دسترس اغلب مردم کشورهای در حال توسعه است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران