شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 58892 | |

تعادل| رییس یازدهمین کنگره علمی سالانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با اشاره به اینکه آموزش‌ها در کشورمان شرکتی شده است، گفت: روزانه پیامک‌های زیادی مبنی بر دوره‌های جامع ایمپلنت یا زیبایی دریافت می‌کنیم که توسط شرکت‌های مختلف برگزار می‌شود، البته وزارت بهداشت قول داده است که از فعالیت اینگونه شرکت‌ها و آموزش‌های غیرمدون جلوگیری کند.

به گزارش روابط عمومی کنگره، لیلا صدقی، رییس یازدهمین کنگره علمی سالانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران درباره طرح بهداشت و دهان که توسط وزارت بهداشت شروع شد، افزود: در این طرح سعی می‌شود در اقصی نقاط کشور و روستاهای دور خدمات دندانپزشکی به مردم ارائه شود.

رییس یازدهمین کنگره علمی سالانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران اضافه کرد: اما واقعیت این است که در حال حاضر 30‌هزار دندانپزشک اعم از 25‌هزار نفر دندانپزشک عمومی و 5‌هزار نفر دندانپزشک متخصص در کشور وجود دارد و به جرأت می‌توان گفت از این تعداد حداقل 95 درصد آمادگی دارند که در مطب‌های خود درمان‌های پیشگیرانه انجام دهند. این دندانپزشک عمومی ادامه داد: اگر برنامه‌یی تدوین شود که هر دندانپزشکی 2-1 روز در ماه بتواند به صورت رایگان بیماران را ویزیت کند آنها این موضوع را با دید باز قبول خواهند کرد. صدقی، با اشاره به اینکه آموزش‌ها شرکتی شده است گفت: شرکت‌های وارد‌کننده تجهیزات مثل ایمپلنت یا کامپوزیت‌های زیبایی مبادرت به آموزش خصوصی می‌کنند که طبق آیین‌نامه وزارت بهداشت این اجازه را ندارند و فقط می‌توانند برای معرفی محصول خود کلاس 2 ساعته برگزار کنند.

او افزود: اما در حال حاضر روزانه پیامک‌های زیادی مبنی بر دوره‌های جامع ایمپلنت یا زیبایی دریافت می‌کنیم که توسط شرکت‌های مختلف برگزار می‌شود، البته وزارت بهداشت قول داده است که جلوی اینگونه شرکت‌ها و آموزش‌های غیرمدون را بگیرد. رییس یازدهمین کنگره علمی سالانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران ادامه داد: وظیفه آموزش قطعا با دانشکده‌ها است اما زمانی که دانشجویان فارغ‌التحصیل می‌شوند به دلیل اینکه دندانپزشکی کار عملی است نیاز هست که دوره‌های تکمیلی را بگذرانند بطوری که در امریکا نیز دوره‌یی یک ساله به نام‌ ای‌یی‌جی‌دی برای کسب مهارت و اعتماد به نفس دندانپزشکان در کلینیک برگزار می‌شود. صدقی، در پایان تصریح کرد: در ایران این امکانات در دانشگاه‌ها هنوز وجود ندارد و مسوولیت آموزش بعد از دانشکده‌ها برعهده انجمن‌های علمی است و ما در انجمن دندانپزشکی ایران دوره‌های جامع کوتاه‌مدت در رشته‌های

ان دو، ایمپلنت، زیبایی و غیره داریم که به صورت دوره‌های

2 تا 3 ماهه بوده و هر 3 ماه یک‌بار تکرار می‌شود.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران