شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 58891 | |

تعادل| رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار با سمن‌های استان خوزستان تاکید کرد که سمن‌ها با احصای تکالیف می‌توانند به دستگاه‌های دولتی کمک کنند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی، زهرا احمدی‌پور معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار با سمن‌های استان خوزستان با اشاره به اهمیت حضور تشکل هاى مردم نهاد در فضاى کارى کشور گفت: باید جایگاه سمن‌ها را قدر بدانیم چرا که این نهاد قرار است حدفاصل مردم و نهادهای قانونگذار و حاکمیتی باشد.

احمدی‌پور ضمن تاکید بر این نکته که سمن‌ها می‌توانند به دستگاه‌های دولتی در حل وظایفی که دارند کمک کنند، افزود: برای حل مشکلات در درجه اول باید تکالیف هر حوزه احصا شود، سمن‌ها باید بدانند چه بخشی از وظایف اجرایی دستگاه‌ها را می‌توانند بر عهده بگیرند و اگر به صورت ساختارمند عمل کنند می‌توانند بیش از پیش همیار دستگاه‌های دولتی باشند.

معاون رییس‌جمهوری نقش سمن‌ها در توسعه صنایع دستى را بااهمیت برشمرد و گفت: نگاه حمایتی به صنایع دستی یکی از تکالیفی است که سازمان میراث فرهنگی بر عهده دارد، البته باید در حوزه‌های اجرایی نظیر فروش، صادرات و غیره، سمن‌ها به سازمان میراث فرهنگی کمک کنند و سازمان تنها نقش حاکمیتی داشته باشد. او در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به پایان سال جارى از فعالان تشکل‌های مردم‌نهاد خواست که مشخص کنند وقتی گردشگری در نوروز 96 به خوزستان وارد می‌شود چه تصویری از این استان باید در ذهن داشته باشد و چه برنامه‌ریزی‌اى براى تعطیلات خود می‌تواند انجام دهد.

او گفت: همفکری شما تشکل‌های مردم‌نهاد به ما کمک می‌کند که راه‌حل‌های منطقی‌تر و بهتری پیدا کنیم و این هم‌افزایی باعث می‌شود که دغدغه‌های مشترک میان ما و شما به راه‌حل‌هایی برای رسیدن به اهداف مهم سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تبدیل شود.

زهرا احمدی‌پور همچنین در این سفر از طریق گشت دریایی اروند به شهدای غواص اروند ادای احترام کرد.

به گفته مرتضی نعمت‌زاده معاون فرهنگی منطقه آزاد اروند او نخستین مسوول غیرنظامی است که با حضور در این محل به شهدای غواص ادای احترام کرده است.

معاون ‌رییس‌جمهوری و رییس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری همچنین در ادامه سفر خود به خوزستان و بازدید از اماکن معنوی این استان از یادمان شهدای شلمچه و موزه دفاع مقدس خرمشهر بازدید کرد. خسرو نشان مدیرکل میراث‌فرهنگی استان خوزستان، فرماندار خرمشهر و نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی معاون رییس‌جمهوری را در این بازدیدها همراهی می‌کردند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران