شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 54081 | |

ایرنا| وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه اکنون عرصه سلامت در کشور الجزایر جای فعالیت بسیار دارد، گفت: امیدوارم بخش خصوصی از فرصت‌های پیش آمده برای سرمایه‌گذاری بهره‌ لازم را ببرد و با انتقال دانش و تکنولوژی، از بازار فروش این کشور و صادرات محصولات خود به قاره آفریقا استفاده کند.

سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی در یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: در بازگشت از الجزایر در جمع خبرنگاران عزیز به محور مذاکراتم با مقامات ارشد آن کشور اشاره کردم اما به دلیل اهمیت جایگاه سیاسی و اقتصادی الجزایر، لازم دیدم در اینجا هم چند نکته را ذکر کنم.

اول؛ در شرایط نوین بین‌المللی و پس از توافق هسته‌یی جمهوری اسلامی ایران، فرصت‌های زیادی برای همکاری‌های مشترک بین دو کشور فراهم شده است. این موضوع منحصر به حوزه سلامت نیست در حوزه‌های صنعت و کشاورزی، نفت و گاز و راه و شهرسازی هم فرصت‌های بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد.

دوم؛ در این سفر علاوه بر امضای چهار سند همکاری مشترک و تفاهمنامه‌یی میان انستیتو پاستور ایران و انستیتو پاستور الجزایر که قدمتی 120ساله دارد، خط تولید یک دارو با مشارکت بخش خصوصی ایران در الجزایر افتتاح شد. این در حالی است که الجزایر سالانه 2میلیارد دلار واردات دارو دارد. بنابراین اکنون عرصه سلامت در آن کشور جای فعالیت بسیار دارد و امیدوارم بخش خصوصی از فرصت‌های پیش آمده برای سرمایه‌گذاری در عرصه تولید دارو، واکسن، تجهیزات پزشکی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بهره لازم را ببرد و با انتقال دانش و تکنولوژی، از بازار فروش این کشور و صادرات محصولات خود به قاره آفریقا استفاده کند.

سوم؛ همکارانم در سازمان غذا و دارو آماده انجام نهایت همکاری با تولید‌کنندگان عزیز هستند و بر اساس توافقات انجام شده، سفرای دو کشور برای ثبت دارو و تولید و سرمایه‌گذاری مشترک به بخش خصوصی کمک

خواهند کرد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران