شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون برنامه‌ریزی و اموراقتصادی وزارت نیرو با اشاره به اینکه صندوق ضمانت صادرات مانعی برای ادامه کار نیروگاه مگری که در ارمنستان توسط ایران اجرا می‌شود ندارد، گفت: مشکلی که در تاجیکستان به‌وجود آمد موجب ایجاد نگرانی نسبت به پروژه‌های نیروگاهی برون‌مرزی ایران شده بود.

به گزارش ایسنا علیرضا دایمی در پاسخ به این پرسش که آخرین مذاکرات در زمینه افزایش سرمایه صندوق ضمانت صادرات با توجه به اینکه گفته می‌شود این صندوق از پروژه‌ها از سرمایه بالا پشتیبانی نمی‌کند به چه نتیجه‌یی رسیده، گفت: در نیروگاه برقابی مگری باید ارزیابی‌ها صورت گیرد و با توجه به تفاهمنامه‌ها که با کشورهای همسایه داریم، انجام می‌شود.

وی در مورد حذف پوشش بیمه‌یی نیروگاه برقابی مگری توسط صندوق ضمانت صادرات گفت: این موضوع منتفی است.

معاون برنامه‌ریزی و اموراقتصادی وزارت نیرو در مورد چرایی مباحث مطرح شده در زمینه حذف پوشش بیمه و عدم حمایت از طرح‌ها با سرمایه بالا گفت: متاسفانه در تاجیکستان با وجود ساخت نیروگاهی ارزشمند به‌دلیل عدم پرداخت به‌موقع برق توسط شرکت‌ها در آن جا این تصور ایجاد شد که در نیروگا‌ه‌هایی که خارج از پهنه سرزمین می‌سازیم، مشکلاتی وجود دارد.

دایمی ادامه داد: درحال حاضر این مشکل حل شده و مانعی وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه نیروگاه‌های برقابی نیروگاه‌های پاک هستند، اظهارکرد: با توجه به اینکه می‌خواهیم قطب انرژی الکتریکی منطقه باشیم از طرح‌هایی که با انجام آنها بتوانیم در برق منطقه تعادل ایجاد کنیم و کمبودها رفع شود، استقبال می‌کنیم.

وزیر نیرو چندی پیش از عدم حمایت صندوق ضمانت صادرات از برخی پروژه‌های ایران در سایر کشورها خبر داد و گفت: مشکل این صندوق سرمایه پایین است و باید دقت شود که به‌جای حذف پروژه‌هایی که برای عقد قرارداد آنها مدت‌ها تلاش شده این صندوق باید سرمایه خود را افزایش دهد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران