شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 6308 | |


پایگاه خبری بلومبرگ خبر داد: قیمت نفت پایه امریکا روز دوشنبه برای سومین روز کاری متوالی افزایش یافت چرا که ایران اعلام کرد به‌دنبال جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت نفت است.

به گزارش ایرنا به نقل از بلومبرگ، تصمیم ایران این گمانه‌زنی را قوت بخشید که تولیدکنندگان بزرگ اوپک مشغول مذاکره برای پشتیبانی بازار و جلوگیری از کاهش قیمت هستند. قیمت نفت پایه اروپا نیز امروز در بازار لندن افزایش پیدا کرد.

حجت‌الاسلام حسن روحانی رییس‌جمهوری این کشور، وزیر نفت را راهنمایی کرده است تا از دیپلماسی نفت برای متوقف کردن کاهش قیمت نفت استفاده کند. عربستان سعودی و کویت نیز در تاریخ 16 اکتبر (24مهر) اقدام به کاهش تولید نفت از یک میدان نفتی کردند. ریگ اسپونر استراتژیست ارشد سی.‌ام.سی مارکتس در سیدنی تلفنی به بلومبرگ گفت: اساس چشم‌انداز بازار نفت تغییر چندانی نکرده است، روند نزولی قیمت همچنان باقی است و هر افزایشی که مشاهده می‌شود یک حرکت اصلاحی صعودی است.

قیمت نفت وست‌تگزاس اینترمدییت برای تحویل در ماه نوامبر (آبان) که اعتبار قراردادهای آن فردا منقضی می‌شود، در ساعت 12 روز دوشنبه به وقت سنگاپور، در معاملات الکترونیکی بازار تجاری نیویورک 73سنت افزایش یافت و به 83دلارو14سنت در هر بشکه رسید. قیمت نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه دسامبر (آذر) نیز در ساعت یادشده در بازار آیس فیوچرز اروپا واقع در لندن 45سنت یا 6/0 درصد افزایش پیدا کرد و به 86دلارو70سنت در هر بشکه رسید.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران