شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 54370 | |


پاون قائم‌مقام وزیر نیرو در دیدار با قائم‌مقام مرکز همکاری‌های خاورمیانه‌یی ژاپن از تنوع همکاری‌های ایران و ژاپن و توسعه همکاری‌های علمی پژوهشی در بخش آب و آبفا سخن گفت. ستار محمودی در دیدار با سیجی هیروتا قائم‌مقام مرکز همکاری‌های خاورمیانه‌یی ژاپن (JCCME) با بیان این مطلب که این همکاری‌ها می‌تواند در زمینه برق، انرژی‌های نو، انرژی‌های خورشیدی، حرارتی، کاهش تلفات برق و مدیریت مصرف و بهره‌وری در مصرف برق ادامه داشته باشد، گفت: ژاپنی‌ها جزو نزدیک‌ترین شرکای ما هستند و زمینه‌های همکاری دو کشور ایران و ژاپن از گذشته فراهم بود، در زمان حال ادامه دارد و در آینده نیز ادامه خواهد داشت. قائم‌مقام وزیر نیرو بااشاره به اینکه همواره فضای مثبتی بین وزارت نیرو و مرکز همکاری‌های خاورمیانه‌یی ژاپن (JCCME) حاکم بوده، افزود: وزارت نیرو همکاری‌های گسترده‌یی در گذشته با جایکا و سایر سازمان‌های ژاپنی داشته و پروژه‌های مشترک خوبی نیز اجرایی شده است.

وی ادامه داد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی با بخش خصوصی در گذشته توسط این مرکز نیز بسیار ثمربخش بوده و نشست روزگذشته نیز باعث خواهد شد تا همکاری‌های بعدی با استحکام بیشتری ادامه یابد. ستار محمودی اضافه کرد: دوره‌های آموزشی (JCCME) برای متخصصان ایرانی بسیار موثر بوده و حضور 280نفر از کارشناسان صنعت آب و برق بسیار اقناع‌کننده بوده و تشکیل دفتر مرکز همکاری‌های خاورمیانه‌یی ژاپن (JCCME) در ایران می‌تواند به تحکیم رابطه بین دو کشور ایران و ژاپن استمرار ببخشد تا بتوانیم با مشخص کردن اهداف راه، گام‌های کامل‌تری ‌برداریم. وی، زمینه‌های همکاری دو کشور را به همکاری‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و احداث زیرساخت‌ها و سازه‌ها تقسیم کرد و افزود: در زمینه‌های علمی، پژوهشی و ارتباطی برگزاری کارگاه‌های آموزشی و ایجاد تیم‌های پژوهشی در ابعاد گسترده‌تر می‌تواند ادامه یابد و (JCCME) می‌تواند به پتانسیل‌های خوبی که در زمینه‌های فنی و اجرایی در ایران و اطراف آن وجود دارد، بپردازد. قائم‌مقام وزیر نیرو ادامه داد: وزارت نیرو آمادگی دارد در زمینه‌های مدیریت منابع آب، مدیریت رودخانه‌ها، تامین آب شهرها، تصفیه آب و فاضلاب شهری و کاهش آب به‌حساب نیامده در بخش آب همکاری‌های مشترکی را با این مرکز داشته باشد.

سیجی هیروتا قائم‌مقام مرکز همکاری‌های خاورمیانه‌یی ژاپن (JCCME) نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار گفت: کار اصلی ما جز سرمایه‌گذاری، تعلیم و تربیت و آموزش نیروهای انسانی برای تمام کشورهای جهان است. وی با ارزیابی مثبت از فضای حاکم بر ایران برای سرمایه‌گذاری شرکت‌های ژاپنی گفت: سال آینده دفتر مرکز همکاری‌های خاورمیانه‌یی ژاپن (JCCME) در ایران آغاز به کار خواهد کرد.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم روابط بیشتر و گسترده‌تری با متخصصان ایرانی داشته باشیم و زمینه‌های فعالیت‌های خود را که تاکنون در بخش آب بوده، از این پس در زمینه‌های برق و انرژی نیز گسترش دهیم. قائم‌مقام مرکز همکاری‌های خاورمیانه‌یی ژاپن بااشاره به اینکه همکاری متخصصان ایرانی و ژاپنی به سود دو طرف خواهد بود، اظهار داشت: بازار کار در ایران برای حضور ژاپنی‌ها بسیار زیاد است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران