شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 44171 | |


شانا| وزیر نفت برای گسترش همکاری‌های تهران و اندونزی در حوزه انرژی روز دوشنبه (10 خردادماه) با وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی دیدار و گفت‌وگو می‌کند. بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران و سودیرمان سعید، وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی روز دوشنبه (10خردادماه) با هدف گسترش همکاری‌های دوجانبه دیدار و گفت‌وگو می‌کنند.

منابع اندونزی نیز از سفر وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی به ایران در روز یک‌شنبه (9 خردادماه) خبر دادند و اعلام کردند در این سفر ضمن رایزنی برای گسترش همکاری‌های ایران و اندونزی، قرارداد اولیه واردات نفت خام و گاز مایع (ال پی جی) را با مقام‌های ایرانی امضا می‌کنند.

مرضیه ریاحی، مدیرکل آسیا و اقیانوسیه معاونت بین‌الملل و بازرگانی وزارت نفت پس از سفر اسفندماه پارسال به اندونزی و دیدار با وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی به شانا گفته بود: اندونزی علاقه‌مند به خرید نفت خام از ایران است که هنوز این مورد در مرحله امکان‌سنجی است و مقدار آن پس از بررسی‌های دقیق‌تر اعلام می‌شود. وی درباره احداث پالایشگاه در این کشور، با تاکید بر اینکه در این بخش قرار است بخش خصوصی حضور یابد، تصریح کرده بود: وزارت نفت از بخش خصوصی با تامین خوراک برای این پالایشگاه‌ها حمایت می‌کند. ریاحی گفته بود: نقشه راه همکاری میان ایران و اندونزی در سفر اخیر هیات ایرانی به اندونزی تعریف شده است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران