شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 43355 | |

شانا| اسماعیل حشم‌فیروز مدیر صادرات و واردات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، از صادرات گاز مایع برای نخستین‌بار با ایزوتانک به کشورهای آفریقایی خبر داد. اسماعیل حشم‌فیروز با بیان این مطلب گفت: باتوجه به اهداف پیش‌بینی شده در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران برای دستیابی به بازارهای جدید و نیازسنجی‌های صورت گرفته، اقدام‌های لازم برای صادرات گاز مایع از طریق ایزوتانگ به کشورهای آفریقایی انجام شد.

وی بااشاره به اینکه نخستین‌باری است که چنین روش صادراتی استفاده می‌شود، افزود: صادرات گاز مایع تاکنون از طریق ایزوتانک انجام نمی‌شد، اما با مطالعات صورت گرفته و اعلام نیاز مشتریان برای دریافت از طریق ایزوتانک، صادرات این فرآورده را آغاز کردیم، از این رو کشورهای آفریقایی به‌دلیل نداشتن امکانات تخلیه کشتی، گاز مایع را از طریق ایزوتانک دریافت و به همان صورت مصرف می‌کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون چند محموله از این طریق صادر شده است، اظهار کرد: تقاضا برای خرید دوباره وجود دارد و برنامه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران افزایش صادرات و ورود به بازارهای دیگر کشورهاست.

مدیر صادرات و واردات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، با اعلام این خبر که به دنبال ورود ایزوتانک به بورس انرژی هستیم، تاکید کرد: باتوجه به اینکه شرایط صادرات گاز مایع از طریق ایزوتانک به یک روال عادی و معمول بدل شده است، بنابراین زمینه برای حضور در بورس انرژی را آماده می‌بینیم. با این حال شرایط صادرات گاز مایع به کشورهای آفریقایی از طریق ایزو تانک را در بورس برای سهولت در خرید و رضایت مشتریان مهیا خواهیم کرد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران