شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 35238 | |

معاون وزیر نفت تشریح کرد:

شانا|

شرکت ملی گاز ایران و شرکت گازپروم روسیه در چارچوب مسوولیت‌های خود و اراده سیاسی که میان دو کشور وجود دارد، می‌توانند در زمینه‌های مختلف با یکدیگر همکاری کنند. معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران صبح روز چهارشنبه ٢ دی ماه در نشست با الکساندر مدودوف، معاون رییس شرکت گازپروم روسیه و هیات همراه با توجه به ظرفیت‌های همکاری دو کشور در حوزه گاز اظهار کرد: قدر مسلم آن است که دنیا به گاز نیاز دارد و ایران و روسیه با بهره‌مندی از این ظرفیت غنی و ممتاز می‌توانند اهداف مشترکی را در این حوزه با یکدیگر دنبال کنند. حمیدرضا عراقی افزود: این همکاری‌ها و تداوم آن مستلزم آن است که شرکت ملی گاز ایران و گازپروم روسیه چارچوب‌های مسوولیتی خود را به یکدیگر نشان داده و به آن پایدار باشند.

وی اظهار کرد: شرکت ملی گاز ایران در حوزه‌های مختلفی مانند احداث خطوط انتقال گاز، ذخیره‌سازی، ایستگاه‌های تقویت فشار گاز همچنین احداث پالایشگاه گاز، تجربیات قابل توجهی دارند و می‌توانند در این زمینه‌ها با شرکت گازپروم همکاری داشته باشد و از تجربیات این شرکت در حوزه‌های یاد شده، بهره گیرد.

عراقی تصریح کرد: با توجه به وجود بیش از ٣,٣میلیون دستگاه خودرو گازسوز در ایران، سی ان جی نیز می‌تواند یکی دیگر از زمینه‌های همکاری میان این دو شرکت باشد. معاون وزیر نفت گفت: شرکت ملی گاز ایران و گازپروم تجارب ارزشمندی در حوزه گاز دارند و می‌توانند در زمینه‌های یاد شده همکاری داشته باشند. وی تصریح کرد: این نشست مشترک، فرصت خوبی برای هر دو کشور است تا از تجربیات خود در حوزه گاز بهره‌مند شوند. در نخستین جلسه همکاری شرکت ملی گاز ایران با شرکت گازپروم روسیه که پیش از ظهر روز چهارشنبه در تهران برگزار شد، پروژه‌های آماده سرمایه‌گذاری در ایران تشریح و عنوان شد که ایران برای بخش‌های زیرساختی و اصلی خود در شرکت ملی گاز ایران آمادگی جذب بیش از ٦٢ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری را طی سال‌های آینده دارد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران