شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 30431 | |

شانا

رییس پردیس پایین‌دستی پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به امضای قرارداد طراحی و ساخت چهار واحد پالایشگاهی میان این پژوهشگاه و یک کشور خارجی اظهار کرد: با انجام این قرارداد، ایران برای نخستین‌بار لایسنسور طراحی واحدهای پالایشگاهی شده است.

منصور بزمی با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های امسال پردیس پایین‌دستی پژوهشگاه صنعت نفت، صدور خدمات مهندسی حوزه پایین‌دست به خارج از کشور است، گفت: انعقاد قرارداد طراحی چهار واحد پالایشگاهی در خارج از کشور، تحت لیسانس پژوهشگاه صنعت نفت، نقطه عطفی در توسعه دانش فنی و ارائه خدمات فناورانه به خارج از ایران در پژوهشگاه محسوب می‌شود. رییس پردیس پایین‌دستی پژوهشگاه صنعت نفت افزود: پروژه طراحی واحدهای پالایشگاهی هم‌اکنون آغاز شده و پژوهشگاه لایسنسور چهار واحد پالایشگاهی در خارج از کشور است. به گفته وی، طراحی واحدهای پالایشگاهی بنزین‌سازی (سولفورزدایی از نفتا و واحد افزایش‌دهنده اکتان بنزین)، واحد سولفورزدایی از گازوییل و رساندن کیفیت گازوییل به استاندارد یورو٥، واحد تبدیل ته‌مانده به فرآورده میان تقطیر (Visbreaker) برمبنای این قرارداد از سوی پژوهشگاهای صنعت نفت انجام می‌شود.

بزمی با اشاره به اینکه با امضای این قرارداد، نخستین ارائه لایسنس به خارج از کشور از سوی پژوهشگاه صنعت نفت انجام شده است، اظهار کرد: این پروژه درآمد ارزی خوبی را به دنبال خواهد داشت ولی از آن مهم‌تر، ارتقای سطح پژوهشگاه برای ارائه فناوری‌های پالایشگاهی و رقابت با شرکت‌های بین‌المللی است. پژوهشگاه صنعت نفت پارسال در مناقصه بین‌المللی ساخت و طراحی چهار واحد پالایشگاهی به عنوان لایسنسور در یک کشور خارجی برنده شد که در نهایت منجر به انجام این قرارداد شد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران