شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 1152 | |

معاون امور بین‌الملل شرکت نفت:

مدیرامور بین‌الملل شرکت ملی نفت با بیان اینکه جلوگیری از کاهش ٢٠درصدی فروش نفت یکی از اقدام‌های موثر در یک‌سال گذشته بود، گفت: با این تصمیم نگرانی خریداران نفت ایران در بازار کاهش یافته است.

محسن قمصری در گفت‌وگو با شانا، با تایید فشارهای سیاسی در یک‌سال گذشته بر نفت درباره تاثیر آن بر اداره امور نفت اظهارکرد: ما در نفت کار تکنیکی می‌کنیم و فشارهای سیاسی نمی‌تواند روی کار مدیران نفتی تاثیری داشته باشد. وی با اشاره به وابستگی اقتصاد کشور به نفت گفت: با توجه به وابستگی اقتصاد کشور به نفت ممکن است برخی از جناح‌ها بخواهند از نفت به عنوان ابزار سیاسی استفاده کنند ولی وظیفه ما تامین نیاز کشور است.

قمصری به ذکر نمونه‌یی از این موضوع پرداخت و گفت: زمانی‌که بنابر دلایلی واردات بنزین تحریم و ایران مجبور به تولید بنزین از پتروشیمی شد بسیاری از نشریات از این موضوع انتقاد می‌کردند و می‌گفتند بنزین پتروشیمی مناسب نیست و هم‌اکنون همان نشریات نفت را متهم می‌کنند که چرا بنزین پتروشیمی‌ها را نمی‌خرید و وارد می‌کنید. مدیر اموربین‌الملل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه جلوگیری از کاهش ٢٠درصدی فروش نفت یکی از اقدام‌های موثر در یک‌سال گذشته بود، گفت: با این تصمیم نگرانی خریداران نفت ایران در بازار کاهش و تصمیم درباره قراردادهای جاری فروش نفت آسان شد. قمصری درباره اینکه آیا ایران از سنگاپور بنزین خریداری می‌کند، اظهارکرد: ایران از کشور خاصی بنزین خریداری نمی‌کند و از بازار خریداری می‌کند، چون هیچ پالایشگاهی به دلیل تحریم نمی‌تواند به ایران بنزین بفروشد و ایران هم‌اکنون از شرکت‌هایی که در آسیا فعال هستند بنزین خریداری می‌کند. وی درباره وضع مطالبات چهارمیلیارد دلاری ایران بابت فروش نفت از شرکت شل و کشور یونان گفت: تاکنون هیچ تغییری در این زمینه ایجاد نشده است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران