شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 9934 | |

توسط سازمان زیباسازی شهر تهران


دکتر جمال کامیاب، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای طراحی نماد حجمی میدان انقلاب اسلامی از ابتدای امسال آغاز شد، گفت: از میان آثار راه یافته به نمایشگاه اثر مشترک روح‌الله شمسی‌زاده و حسین شناور به‌عنوان اثر برگزیده انتخاب شد. به‌گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، او با اشاره به اینکه سازمان با انتشار فراخوان از هنرمندان برای طراحی نماد حجمی میدان انقلاب دعوت کرد، افزود: علاوه بر این فراخوان به‌طور خاص از اساتید برجسته مجسمه‌ساز برای طراحی نماد موردنظر دعوت و در مجموع 105 اثر به دبیرخانه ارسال شد.

دکتر کامیاب با بیان اینکه داوری اولیه آثار از مرداد انجام شد، ادامه داد: هیات داوران متشکل از محمد بهشتی، مهدی چمران، حبیب‌الله صادقی، مهدی حجت، طاهر شیخ‌الحکمایی و محمدحسین حلیمی در چند مرحله کارهای ارسال شده به دبیرخانه را بررسی کردند. به‌گفته مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، از مجموعه کارهای رسیده هیات داوران پنج اثر را به‌عنوان آثار نهایی انتخاب کردند.

او درمورد دلایل تاخیر در معرفی آثار منتخب ازسوی سازمان زیباسازی، گفت: دلیل تاخیر به‌وجود آمده در معرفی آثار منتخب بررسی وضعیت و محاسبات فنی سازه و نیاز به هماهنگی بیشتر با شرکت مترو بوده است که به همین منظور عملیات طراحی نقشه‌های اجرایی این اثر توسط مهندسین ناظر و هنرمندان منتخب اجرای اثر صورت گرفت.

دکتر کامیاب با بیان اینکه طراحی نماد حجمی برای میدانی مانند میدان انقلاب از حساسیت بسیار زیادی برخوردار است، افزود: از نتایج دیگر این پروژه انتخاب 35 اثر از بین آثار 32 هنرمند برای برگزاری نمایشگاه بود که این نمایشگاه در نگارخانه برگ برگزار می‌شود.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران