شماره امروز: ۵۴۷

| | |

لایحه تعیین نرخ آرم طرح ترافیک در راه شورا

معاون شهردار تهران از ارایه لایحه تعیین نرخ آرم طرح ترافیک سال 94 طی هفته آینده به شورای شهر تهران خبر داد و گفت: رویه تعیین نرخ مشابه سال گذشته خواهد بود.

به‌گزارش مهر، جعفر تشکری‌هاشمی گفت: تمام سهمیه‌بگیران اعم از خبرنگاران و جانبازان و اشخاص خاص نیز باید طی مدت اعلام شده در سامانه شهرداری تهران ثبت نام کنند.

وی با تاکید بر اینکه تنها دو هفته زمان برای ثبت‌نام اینترنتی آرم طرح ترافیک سال 94 وجود دارد، گفت: تمامی سهمیه‌بگیران اعم از جانبازان و خبرنگاران هم باید در مهلت تعیین شده نسبت به فرآیند ثبت‌نام الکترونیکی دریافت آرم طرح ترافیک از طریق سامانه تهرانtehran.ir اقدام کنند. وی تصریح کرد: زمان ارایه مدارک خبرنگاران مطابق روال سال‌های گذشته پس از اتمام زمان ثبت‌نام اعلام می‌شود. معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه سهمیه آرم طرح ترافیک سال 94 نیز مانند سال گذشته بوده، گفت: عدد مجوزهای سالانه حتی یک فقره اضافه یا کاسته نشده است.

وی اظهارداشت: طی سال گذشته باتوجه به اینکه تعدیل سهمیه در بعضی از موارد داشتیم، متاسفانه درطول سال مجبور به تصحیح بعضی از اصلاحات شدیم، اما در فرایند جدید این موضوع متناسب با شرایط سهمیه و با نگاه تعدیل شده لحاظ خواهد شد. تشکری‌هاشمی با تاکید بر اینکه امتیازبندی روزنامه‌ها، مجلات و خبرگزاری‌ها مانند سال گذشته در زمان مقرر اعلام و ارسال می‌شود، گفت: باتوجه به مشکلات برخی خبرنگاران در دریافت آرم ترافیک در سال گذشته به‌طور قطع بررسی اطلاعات فردی و خبرنگاری افراد در سال جاری با دقت بیشتری صورت می‌گیرد تا حقوق خبرنگاران تضییع نشود. وی با تاکید بر اینکه سال گذشته تعداد کسانی که به‌عنوان خبرنگار آرم طرح ترافیک دریافت کردند بسیار بیشتر از تعداد واقعی اصحاب فعال در عرصه خبر بود، بیان کرد: با این‌وجود سال گذشته تقاضای هیچ فردی که به‌عنوان خبرنگار به واحد صدور آرم مراجعه کرد، مردود نشده است.


مافیای زمین و تهدید بافت‌های با ارزش

به گفته رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران تا زمانی‌که زمین در تهران ارزش دارد و مافیای زمین و ساخت و ساز نیز فعال هستند، بافت‌های فرهنگی و میراث تاریخی این شهر در معرض تهدید قرار دارند. احمد حکیمی‌پور درگفت‌وگو با ایلنا در مورد وضعیت کاخ ورسای تهران گفت: باتوجه به حساسیتی که خبر تخریب این بنا و ساخت یک برج به‌جای آن در میان شهروندان ایجادکرده، شورای شهر تهران این مساله را به‌صورت جدی پیگیری می‌کند. وی در مورد خبر‌های منتشر شده مبنی بر تخریب بزرگ‌ترین خانه تاریخی تهران (کاخ ثابت پاسال، کاخ ورسای تهران) و احداث یک بنای ۹ طبقه به‌جای آن ضمن اشاره به پیگیری جدی شورای شهر در این زمینه گفت: تا زمانی که مافیای زمین و ساخت و ساز در تهران وجود دارد، بافت فرهنگی و تاریخی این شهر در معرض تهدید هستند.

وی با اشاره به محلی که این کاخ در آن قرار دارد، گفت: خیابان جردن محدوده‌یی است که با فشردگی ساختمان‌هایی با کاربری تجاری و اداری روبه‌رو است و تبدیل پهنه این خانه به پهنه مختلط تجاری، اداری و مسکونی نیز بر این فشردگی می‌افزاید؛ بنابراین کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر نیز باید به این مساله ورود کند. این عضو شورای شهر تهران اظهارکرد: تا زمانی‌که زمین در تهران ارزش دارد و مافیای زمین و ساخت و ساز نیز فعال هستند، بافت‌های فرهنگی و میراث تاریخی این شهر در معرض تهدید قرار دارند.


جابه‌جایی پایانه شرق پایتخت

مدیرعامل سازمان پایانه‌های شهرداری تهران از جابه‌جایی پایانه شرق به‌شرط تخصیص اعتبارخبر داد. حاجی‌بیگی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد آخرین وضعیت جابه‌جایی پایانه مسافربری شرق تهران گفت: یکی از سیاست‌های شهرداری تهران جابه‌جایی پایانه‌های مسافربری بین شهری است چراکه این پایانه‌ها به‌دلیل توسعه شهر در بافت مسکونی واقع شده‌اند و علاوه بر آلودگی زیست‌محیطی، موجبات بروز ناهنجاری‌هایی را نیز فراهم کرده‌اند.

وی گفت: یکی از برنامه‌های جابه‌جایی پایانه‌ها، گسترش سیستم حمل و نقل شهری اعم از مترو و اتوبوس است که مردم دسترسی آسانی به این پایانه‌ها داشته باشند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران