شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 26789 | |

فرماندار تهران یکی از وظایف مهم فرمانداران را بحث حفاظت از محیط زیست دانست و گفت: در بحث محیط زیست باید همه زوایا را در نظر گرفت، یک بخش آن کارخانه‌های قدیمی، بخش دیگر خودروهای فرسوده و ساخت و سازهای بی‌رویه است که فضای سبز کافی برای آن در نظر گرفته نشده است.

عیسی فرهادی ضمن اهمیت خروج کارخانه روغن نباتی قو و سیمان تهران از شهر گفت: کارخانه‌های بی‌شمار اطراف تهران مانند پالایشگاه، نیروگاه برق و ... وجود دارد که آلایندگی ایجاد می‌کنند و بخشی از آلودگی‌های شهر تهران مربوط به آلاینده‌های اطراف آن و بخشی هم مربوط به شهر‌های دیگر است. به عنوان مثال ریزگردها از غرب کشور به تهران وارد شد پس به این ترتیب آلودگی‌های تهران علل فراوانی دارد و برنامه‌ریزی برای کاهش این آلودگی‌ها از

وظایف ماست.

فرماندار پایتخت درگفت‌وگو با مهر درباره علت عدم تخریب رستوران‌ها و ویلاهای حاشیه رودخانه‌های کن ادامه داد: هر تخریبی نیاز به مجوز دستگاه قضایی دارد. اما ساخت و سازهای غیرمجاز در شروع کار نیازی به مجوز قضایی ندارد. در کن ۱۰۰ ساخت و ساز غیرمجاز شناسایی شدند که ۵۰ واحد آن در معرض تخریب قرار دارند و حکم آنها صادر شده و تا پایان سال این تعداد به صفر می‌رسد.

وی اظهارکرد: تاکنون ۳۵ ساخت و ساز غیرمجاز تخریب شده به علاوه اینکه هیچ مجوز ساخت و ساز جدیدی صادر نشده است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران