شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 6270 | |

نوبخت در جمع مردم قم خبر داد

معاون نظارت راهبری و برنامه‌ریزی رییس‌جمهور در قم گفت: حدود ۲۵میلیارد دلار از فروش نفت سهم دولت می‌شود که همین رقم با تحریم‌ها در اختیار دولت قرار ندارد.

محمدباقر نوبخت در جمع طلاب مبلغ اعزامی محرم امسال و در مدرسه فیضیه قم، تصریح کرد: اکنون تنها یک‌میلیون بشکه نفت جمهوری اسلامی به فروش می‌رسد و از درآمد 110میلیارد دلار، به درآمد حدود 48میلیارد دلار یا به‌طور دقیق 47میلیاردو450میلیون دلار رسیده‌ که در نهایت حدود 25میلیارد دلار آن سهم دولت می‌شود که همین نیز با تحریم‌ها در اختیار دولت قرار ندارد.

نوبخت تاکید کرد: قیمت نفت قبلا 105دلار بود اما امروز با توطئه جدید برخی کشورهای اسلامی منطقه، نفت به 85دلار رسیده است و این آخرین حربه دشمن برای حمله به جمهوری اسلامی است و ما باید ابتدا چهره منطقی و مهربان و اصیل جمهوری اسلامی را در جهان معرفی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما با منطق با دنیا سخن می‌گوییم و از مواضع اصیلی که رهبر معظم انقلاب تاکید کرده است، هیچ‌کسی در کشور و دولت نمی‌تواند جلوتر برود و وظیفه ما این است که معیشت و اقتصاد را به‌گونه‌یی مدیریت کنیم که دشمن تصور نکند مردم در فشار هستند. تورم ما بالای 40درصد بود که اکنون کاهش یافته است. معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور تاکید کرد: امسال در سال چهارم برنامه پنجم توسعه هستیم و این برنامه از سال آینده با برنامه ششم جایگزین می‌شود.

نوبخت با اشاره به تلاش دولت برای کمک به استان‌ها، تصریح کرد: در 6 ماهه نخست امسال 100درصد اعتبارات عمرانی استان‌ها به استانداران تحویل داده شده است تا در استان هزینه کنند و در فصل تابستان 400هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

وی تاکید کرد: کاهش تورم به معنی کاهش قیمت‌ها نیست بلکه افزایش قیمت‌ها به جای 40درصد، به 20درصد رسیده است و رشد قیمت‌ها، کندتر شده است و تلاش ما این است که در مسایل اقتصادی، نظام موفق شود زیرا هر چه در این مسایل موفق شویم، به کوری چشم دشمنانی که ما را تحریم کرده‌اند تا ما را به زانو درآورند، جواب آنها را می‌دهیم. و البته از عملکرد خود رضایت کامل را نداریم. سخنگوی دولت اظهار کرد: رییس‌جمهور هفته‌یی دوبار اعضای تیم اقتصادی دولت را دعوت می‌کند و با جزییات مستند، از ایشان بازخواست می‌کند و روزی نیست که رییس‌جمهور کمتر از 16 ساعت کار کند و همه دولتمردان نیز چنین مشی‌یی را دارند. نوبخت گفت: دولت به مسایل حاشیه‌یی نمی‌پردازد و باید امانت انقلاب و نظام را حفظ کنیم و اگر چه عده‌یی با ادبیات نامناسب ما را می‌آزارند اما به کار خود ادامه می‌دهیم.

وی با اشاره به عظمت انقلاب اسلامی ایران، اظهار کرد: انقلاب اسلامی یکی از عظیم‌ترین حوادث بود که در مقابل مکتب‌های مختلف به پیروزی رسید.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور افزود: این نظام دارنده همه ویژگی‌هایی است که یک نظام مردمی باید داشته باشد و مجلس آن توسط مردم و رییس‌جمهور آن به وسیله مردم و حتی رهبری آن با رای مردم انتخاب می‌شود.

نوبخت تصریح کرد: ویژگی متمایز انقلاب اسلامی، قرار داشتن یک فقیه در راس آن است و این ویژگی در هیچ جای دیگر دنیا وجود ندارد و سبب موفقیت و تمایز این انقلاب شده است.

وی تاکید کرد: دولت‌های مختلفی طی 35 سال گذشته روی کار آمده و تلاش کرده‌اند نظام جمهوری اسلامی را با رهبری ولایت فقیه پیش ببرند تا میراث امام راحل و روحانیونی که در همین مکان به شهادت رسیدند، حفظ و آن را به پیش ببرند. معاون برنامه‌ریزی رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: 14 ماه پیش مردم با رای خود دولتی دیگر را انتخاب کردند و کسی را انتخاب کردند که در لباس روحانیت قرار دارد و در همین مدارس درس خوانده است.

نوبخت با اشاره به مشکلات پیش‌روی دولت پس از انتخاب شدن، افزود: رییس‌جمهور پس از انتخابات با مشکلات زیادی در راه اداره کشور روبه‌رو شد که مهم‌ترین آنها، کاهش منابع و فروش نفت بود و فروش نفت به یک‌چهارم رسید.

سخنگوی دولت تاکید کرد: این روحانی معتمد مردم که برای شروع کار با تقاضای بسیار مردم روبه‌رو بود، با یک‌چهارم منابع در توان جمهوری اسلامی آغاز به کار کرد و سخنان نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل، جمع‌بندی تمام کوشش‌های دشمنان برای نشان دادن یک چهره خشن و غیرمنطقی از جمهوری اسلامی بود تا به دنیا بگویند دولت جمهوری اسلامی با این چهره خشن نمی‌تواند از انرژی هسته‌یی استفاده کند.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی را مساوی با داعش خواندند و تمام تلاش دشمن این است از جمهوری اسلامی چهره‌یی خشن مشابه داعش ایجاد کند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران