شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 54315 | |

رییس مرکز آمار ایران از سرشماری حضوری

9میلیون و 500 هزار خانوار با جمعیت 32 میلیون نفر خبر داد که شامل 37 درصد خانوارهای کشور می‌شود.

امیدعلی پارسا در گفت‌وگو با ایرنا افزود: مرحله دوم سرشماری که به صورت حضوری اجرا می‌شود از 28 مهر آغاز شده است و تا 28 آبان ماه ادامه دارد. در این مرحله ماموران سرشماری به تمام خانوارهای کشور مراجعه می‌کنند.

وی افزود: آمارگیران هنگام مراجعه حضوری، از خانوارهایی که در سرشماری اینترنتی شرکت کرده‌اند کد آماری دریافت و وارد تبلت می‌کنند؛ اگر خانوار در سرشماری اینترنتی شرکت نکرده بود اطلاعات آنها از طریق مامور آمارگیر وارد تبلت می‌شود.

رییس مرکز آمار ایران افزود: خانوارهایی که هنگام مراجعه مامور در منزل حضور ندارند، خانوار غایب نامیده می‌شوند. مامور آمارگیر برای این خانوارها اطلاعیه خانوار غایب می‌اندازد. در این اطلاعیه به هر خانوار غایب یک کد اختصاص می‌یابد که کد خانوار غایب نامیده می‌شود.

پارسا با اشاره به اینکه خانوارهای غایب به دو دسته تقسیم می‌شوند، گفت: دسته اول خانوارهایی هستند که در سرشماری اینترنتی شرکت کرده‌اند و باید کد خانوار غایب را از طریق شماره تلفن‌های روی اطلاعیه خانوار غایب در اختیار ستادهای سرشماری قرار دهند یا با ورود به وب‌گاه سرشماری، کد خانوار غایب خود را به کد آماری سرشماری اینترنتی متصل کنند. دسته دوم خانوارهایی هستند که موفق به شرکت در سرشماری اینترنتی نشده‌اند. این خانوارها نیز باید به وب‌گاه سرشماری مراجعه و با کد خانوار غایب ثبت‌نام کنند یا با ستادهای سرشماری تماس بگیرند و به صورت تلفنی سرشماری شوند.

رییس مرکز آمار ایران در ادامه با اشاره به اینکه تاکنون 46 هزار و 800 خانوار غایب از طریق اینترنت اطلاعات خود را ثبت کرده‌اند، به خانوارهای غایب توصیه کرد از اینترنت برای ثبت اطلاعات‌شان استفاده کنند. پارسا افزود: خانوارهایی که کد آماری خود را گم کرده‌اند، باید به وب‌گاه سرشماری قسمت بازیابی کد آماری مراجعه کنند.

پارسا در پایان افزود: مرحله آخر قرعه‌کشی جوایز که شامل خانوارهای غایبی که اطلاعات خود را به صورت اینترنتی ثبت کرده‌اند نیز می‌شود، در پایان سرشماری با اهدای 400 جایزه 10 میلیون ریالی (یک میلیون تومان) انجام خواهد شد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران