شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 3910 | |

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه هنوز بسیاری از مشکلات مانند مسدود بودن بخشی از منابع در خارج از کشور مرتفع نشده است، گفت: بخش زیادی از نرمش طرف غربی در مذاکرات هسته‌یی به دلیل آگاهی آنان نسبت به عدم تاثیر تحریم‌های اعمال شده است.

به گزارش تسنیم، علی طیب‌نیا با اشاره به هدف قرار گرفتن نظام تامین مالی کشور به وسیله تحریم‌ها گفت: بنا به اذعان یکی از مسوولان صندوق بین‌المللی پول، کاری که ایران در یک‌سال گذشته انجام داده بیشتر به یک معجزه شبیه است که بخش عمده‌یی از این امر ناشی از تلاش نظام بانکی است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: بخش زیادی از نرمش طرف غربی در مذاکرات هسته‌یی به دلیل آگاهی آنان نسبت به عدم تاثیر تحریم‌های اعمال شده و توان روزافزون کشورمان برای مقابله با این فشارها بوده است. وی با اعلام این مطلب که هنوز بسیاری از مشکلات مانند مسدود بودن بخشی از منابع در خارج از کشور مرتفع نشده، تاکید کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد تورم به صورت محسوس مهار و عدد مربوط به نرخ رشد نیز مثبت شده است. طیب‌نیا با اشاره به رشد تولید در بعضی حوزه‌ها چون خودروسازی و کشاورزی، گفت: اینکه در شرایط تحریم توانسته‌ایم ضمن مهار تورم، از رکود به این مفهوم که رشد اقتصادی مثبت شود، خارج شویم توفیق مهمی کسب کرده‌ایم.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران