شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 38927 | |

تعادل| رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده از ابتدای 1395 مشوق‌های جدید مالیاتی برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به مورد اجرا گذاشته می‌شود و تسهیلات لازم به واحد‌های تولیدی تخصیص می‌یابد. سیدکامل تقوی‌نژاد افزود: اعطای تسهیلات مالیاتی به واحدهای تولیدی و خدماتی با هدف افزایش اشتغال در اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم گنجانده شده است.

وی گفت: براساس اصلاحیه ماده 132 قانون مالیات‌های مستقیم، تسهیلاتی در اصلاحیه مربوطه برای افزایش اشتغال در نظر گرفته شده است. تقوی‌نژاد تصریح کرد: واحدهای تولیدی، معدنی و خدماتی که در زمان بهره‌برداری دارای بیش از 50 نفر نیروی کار شاغل باشند، چنانچه در دوره معافیت هر سال نیروی کار شاغل خود را نسبت به سال قبل حداقل 50 درصد افزایش دهند به ازای هر سال افزایش کارکنان به دوره برخورداری مالیات با نرخ صفر، یک سال اضافه می‌شود.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور اضافه کرد: تعداد نیروی کار شاغل همچنین افزایش اشتغال نیروی کار در هر واحد با تایید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ارائه اسناد و مدارک مربوط به فهرست بیمه تامین اجتماعی کارکنان محقق می‌شود.

وی افزود: کاهش نیروی کار از حداقل افزایش 50 درصدی در سال بعد از استفاده از این مشوق، مالیات متعلق در سال کاهش مطالبه و وصول می‌شود اما افرادی که بازنشسته، بازخرید و مستعفی می‌شوند، کاهش محسوب نمی‌شود.

تقوی‌نژاد خاطرنشان کرد: ارائه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی شرط برخورداری از نرخ صفر و هر گونه معافیت یا مشوق مالیاتی است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران