شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 20191 | |

ایرنا

گزارش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور درخصوص گزینه‌های مختلف اجرای تبصره مربوط به هدفمندکردن یارانه‌ها در سال ۱۳۹۴ روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت مورد بررسی قرار گرفت. گزارش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در خصوص گزینه‌های مختلف اجرای تبصره مربوط به هدفمندکردن یارانه‌ها در سال ۱۳۹۴ روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت مورد بررسی قرار گرفت و اعضای دولت دیدگاه خود را درباره هر یک از گزینه‌های پیشنهادی اعلام کردند.

ادامه این بحث به جلسه آینده هیات وزیران موکول شد و هیات وزیران در ادامه این جلسه که به ریاست معاون اول رییس‌جمهور برگزار شد، آیین‌نامه اجرایی بند(ب) تبصره(۱۲) قانون بودجه سال۱۳۹۴ کل کشور را بررسی و تصویب کرد.

براساس این آیین‌نامه، دولت برای توسعه و ارتقای بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور و سطح فناوری و کیفیت تولیدات زیر بخش ارتباطات و تولید برنامه‌های نرم‌افزاری و ایجاد زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به دستگاه‌های وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داد تا مبلغ یک‌هزارو۲۰۰میلیارد ریال از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌یی و هزینه‌های سرمایه‌یی را برای حمایت از پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌یی اشتغال‌آفرین یا صادرات کالا و خدمات در این بخش به بخش‌های خصوصی و تعاونی به صورت تسهیلات تخصیص دهد و مابه‌التفاوت سود آن را پرداخت کند. با توجه به اتمام مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علایم تجاری مصوب ۱۳۸۶ و برای جلوگیری از بروز خلأ قانونی، دولت لایحه تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون مذکور را به مدت یک‌سال با قید دوفوریت به تصویب رساند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران