شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 17454 | |

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به جزییات کامل نحوه استخدام مربیان حق‌التدریس و تغییر وضعیت آنان به پیمانی و رسمی طبق آزمون سراسری گفت: شرکت‌کنندگان باید علاوه بر کسب نمره قبولی در آزمون‌ها، مصاحبه تخصصی ارایه دهند.

به گزارش فارس کوروش پرند با اشاره به اینکه طبق آیین‌نامه اجرایی قانون تعیین و تکلیف استخدام مربیان حق‌التدریس سازمان آموزش فنی‌ و حرفه‌ای براساس مصوبه دهم دی‌ماه 93 آزمون استخدامی برگزار خواهد شد، اظهارکرد: این مصوبه به پیشنهاد وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در تاریخ یازدهم مرداد93 ابلاغ شد. رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور افزود: این آزمون استخدامی اول خرداد امسال برگزار می‌شود که براساس آن طبق برنامه‌ریزی 4876 نفر از مربیان حق‌التدریس سازمان فنی و حرفه‌ای به استخدام پیمانی یا رسمی تغییر وضعیت پیدا خواهند کرد.

وی در مورد شرایط و سهمیه‌های تخصیص داده شده به ایثارگران گفت: از مجموع 4876 نفر 18سهمیه به مربیان حق‌التدریس ایثارگر واجد شرایط تخصیص داده شده و مابقی افراد براساس دفترچه راهنمایی سازمان سنجش آزمون خواهند داد. پرند تاکید کرد سهمیه در شهرستان‌ها به گونه‌یی برنامه‌ریزی شده که مربیان حق‌التدریس در رشته محل‌های آموزشی شهرستان محل فعالیت فعلی ثبت‌نام کنند.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور افزود: تمام افرادی که از مهر سال 91 تا سال 93 همکاری مداوم به عنوان مربی حق‌التدریس با سازمان فنی و حرفه‌ای کشور داشته‌اند، واجد شرایط شرکت در این آزمون خواهند بود. وی درباره مدرک تحصیلی مورد نیاز در این آزمون امور استخدامی تصریح کرد: فوق‌دیپلم و بالاتر و گذراندن 150ساعت دوره تخصصی مربوطه ازجمله دیگر شرایط ثبت‌نام خواهد بود. پرند با بیان اینکه این افراد باید در آزمون استخدامی هماهنگ کشوری شرکت کنند، گفت: تغییر وضعیت استخدامی مربیان منوط به شرکت در آزمون خواهد بود و علاوه بر آن کسب حداقل نمره قبولی و حداقل مدرک از الزامات آن است. معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: تمام مراحل آزمون عمومی و تخصصی توسط سازمان سنجش برگزار و پس از آن با اعلام نتیجه مصاحبه‌های تخصصی انجام خواهد شد؛ فرآیند استخدام به گونه‌یی تدوین شده که افراد واجد شرایط در آزمون حد نصاب را کسب کرده و مراحل گزینش را با موفقیت طی کنند. رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در رابطه با دستورالعمل استخدامی دستگاه اجرایی گفت: این دستورالعمل در سایت پیک مهارت بارگذاری شده و کار ثبت‌نام از دهم تا هفدهم فروردین ادامه داشت.

وی در رابطه با منابع آزمون سراسری سازمان سنجش افزود: در این آزمون به داوطلبان یک دفترچه سوالات عمومی و یک دفترچه سوالات تخصصی ارایه می‌شود که سوال عمومی برای تمام دستگاه‌ها شامل فناوری اطلاعات (مهارت‌های هفت‌گانه ICDL)، ریاضی و آمار مقدماتی، زبان و ادبیات فارسی، معارف اسلامی، زبان انگلیسی عمومی، اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی، حقوق اسلامی، هوش و توانمندی‌ عمومی خواهد بود. پرند گفت: این آزمون چهار گزینه‌یی و با احتساب یک‌سوم نمره منفی برگزار می‌شود همچنین آزمون دفترچه تخصصی هم مرتبط با هر دستگاه ارایه می‌شود. وی در رابطه با منابع سوالات دفترچه آزمون تخصصی تاکید کرد: روش‌ها و فنون تدریس و فنون اجرای دور‌ه‌های آموزش‌ فنی و حرفه‌ای، سنجش و ارزشیابی، آموزش و مهارت، سند راهبردی مهارت فناوری و کاربردی تکنولوژی آموزشی در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ازجمله منابع دفترچه آزمون تخصصی است. رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تصریح کرد: برای تعیین حد نصاب آزمون کتبی مربوط به هر یک از خوشه‌های شغلی 50 درصد مجموعه بالاترین نمره کسب شده، محاسبه خواهد شد و مبنای سایر مراحل انتخاب داوطلبان قرار می‌گیرد. وی گفت: انتخاب افراد براساس 40درصد نمره حیطه عمومی و به علاوه 60 درصد نمرات حیطه تخصصی است. پرند با بیان اینکه ثبت‌نام به صورت آنلاین از روز دهم فروردین آغاز شده است، گفت: روند ثبت‌نام تا بیستم فروردین ادامه دارد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران