شماره امروز: ۵۴۷

| | |

دو کارخانه 1000تنی کاتد مس توسط بخش خصوصی در شهرستان بردسکن خراسان رضوی در دست احداث است که سال آینده راه‌اندازی می‌شود.

محمد زادعسکر مدیر بازرگانی شرکت کومه معدن پارس در گفت‌وگو با پایگاه خبری«معدن24» با بیان این مطلب گفت: از سال 91 با انجام حفاری‌های اکتشافی در یکی از معادن شهرستان بردسکن موفق به کشف سه‌میلیون تن مس اکسیدی شدیم و عملیات اکتشاف نیز همچنان ادامه دارد.

وی افزود: کارخانه کاتد مس با عیار 99.99درصد با 45 درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است و کارخانه کنسانتره مس به‌روش سمنتاسیون با 100درصد پیشرفت فیزیکی با طراحی کارشناسان شرکت کومه معدن پارس و ساخت کاملا بومی در حال بهره‌برداری است.

این فعال بخش خصوصی احداث کارخانه سمنتاسیون را در زمره منحصربه‌فردترین کارخانه‌های فرآوری مس در ایران دانست و گفت: این کارخانه به‌دلیل کاهش تعداد گلوگاه‌ها نسبت به سایر کارخانه‌های تولید سمنته مس مشکل تولید نخواهد داشت.

زادعسکر از تشکیل کنسرسیوم برای تولید کنسانتره و گندله سنگ‌آهن در شهرستان بیجار استان کردستان خبر داد و افزود: این کنسرسیوم طراحی و احداث کارخانه کنسانتره و گندله آهن کاملا بومی و داخلی به ظرفیت 600هزار تن در سال را آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ‌گونه تسهیلاتی از دولت دریافت نکرده‌ایم، تصریح کرد: تنها بروکراسی‌های اداری ما را دچار مشکل کرده و امیدواریم ظرف هشت تا 10 ماه آینده نخستین تولید را در تولید کنسانتره و گندله سنگ‌آهن داشته باشیم.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران