شماره امروز: ۵۴۷

| | |

نایب‌رییس خانه معدن ایران گفت: درخواست تاسیس بانک معدن با سرمایه 600میلیارد تومان از سوی این تشکل به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تسلیم شده است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا بهرامن، اظهار داشت: چنانچه مجوز لازم از سوی بانک مرکزی صادر شود، این امر موفقیتی بزرگ برای بخش معدن کشور محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: تشکل‌ها با نگاه کارشناسی در بخش مربوطه می‌توانند به تصمیم‌سازان کشور کمک کنند به‌طوری که چنانچه مباحث تخصصی به دقت ارزیابی شود، نقش تاثیرگذاری در روند توسعه کشور برجای خواهد گذاشت.

بهرامن افزود: اهل حرفه در بخش معدن تلاش می‌کنند فضای سالمی را برای فعالیت اقتصادی خود ایجاد کنند و حاصل این کوشش، جامعه را نیز

منتفع کند.

نایب‌رییس خانه معدن ایران گفت: امروز مجموعه دست‌اندرکاران بخش معدن در وزارت صنعت، معدن و تجارت از افراد با تجربه و دارای سوابق لازم بهره می‌گیرد و همفکری دست‌اندرکاران در تشکل‌های حرفه‌یی، می‌تواند در بهبود تصمیمات موثر واقع شود.

وی خاطرنشان ساخت: دولت یازدهم ‌اکنون با معذوریت‌هایی مواجه است و چنانچه واقع‌بینانه به مسایل توجه شود، می‌توان در جهت رشد بخش معدن گام برداشت.

به اعتقاد این متخصص، نگاه رسانه‌های کشور به بخش معدن با تاکید بر ترسیم دقیق نقشه فراروی آینده است و بنابراین بخش خصوصی برای تحقق اهداف پیش‌روی، می‌تواند نقش اثرگذاری داشته باشد.

وی با اشاره به شرایط رکودی در بخش تولید، اظهار داشت: همفکری و همپوشانی تشکل‌ها می‌تواند موجبات تصمیم‌سازی دقیق در شورای عالی معادن را به همراه داشته باشد و در شرایطی که بازارهای جهانی نیز دچار افت فعالیت‌های جاری شده‌اند، بتوانیم با گفتمان‌های مناسب با دولتمردان، امکان همکاری مطلوب‌تری را فراهم‌ کنیم.

بهرامن افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت براین باور است که باید بخش معدن طی سال‌های پیش‌رو، رشد جهشی را در برنامه خود به مورد اجرا گذارد و این مهم در قالب بازنگری در قانون معادن، آیین‌نامه‌های مربوطه و دستورالعمل‌ها می‌تواند عینیت

پیدا کند.

وی اظهار امیدواری کرد: بخش خصوصی با تصویب لایحه رفع موانع تولید در صحن مجلس شورای اسلامی بتواند، زمینه رشد فعالیت به‌ویژه در بخش

معدن داشته باشد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران