شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 7032 | |

مهدی کرباسیان:

معاون وزیرصنعت، معدن وتجارت گفت: تقاضای سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ویژه کمیسیون صنایع ومعادن در آستانه تدوین برنامه ششم توسعه، تخصیص وام از صندوق توسعه ملی است.

مهدی کرباسیان در نشست هم‌اندیشی رییس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با هیات عامل و معاونان ایمیدرو در محل این سازمان افزود: صندوق یاد شده مطابق مقررات به پروژه‌هایی که سهم دولت بیش از 20درصد باشد، تسهیلات نمی‌دهد بنابراین انتظار می‌رود این مشکل برطرف شود.

وی تصریح کرد: براساس قانون که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده، ایمیدرو در پروژه‌ها می‌تواند سهم 49درصدی داشته باشد.

رییس هیات عامل ایمیدرو افزود: سازمان‌های توسعه‌یی مانند این تشکیلات نباید درگیر مقررات باشد و چنانچه بخواهد چابک باشد، نیازمند بسترسازی درچارچوب مقررات و برنامه‌هاست.

وی خطاب به اعضای کمیسیون صنایع ومعادن مجلس که در این نشست حاضر بودند، گفت: انتظار این است که چنانچه اموالی از یک سازمان توسعه‌یی فروخته می‌شود 70درصد آن به سازمان مسترد شود و امسال تاکنون از رقم فروش 280میلیارد تومانی اموال ایمیدرو تاکنون یک ریال هم به این سازمان پرداخت نشده است.

کرباسیان اضافه کرد: واقعیت این است ایمیدرو منابعی را که در اختیار می‌گیرد صرف تکمیل طرح‌های نیمه تمام خواهد کرد و برای جلوگیری از خواب سرمایه‌ها، این مهم ضرورت دارد.

معاون وزیرصنعت،معدن وتجارت افزود: موضوعی که برای بخش صنعت ومعدن اهمیت بسزایی دارد، تثبیت قیمت گاز برای دوره 10تا 15سال است تا صنایع معدنی مانند فولاد، آلومینیوم وغیره بتوانند برای تولید به چه قیمت،برنامه‌ریزی داشته باشند.

به گفته وی، ثبات سیاست‌گذاری درکل کشور اهمیت بسزایی برای روند تولید دارد و این مهم در قالب تدوین قوانین و مقررات از سوی مجلس شورای اسلامی امکان‌پذیر است.

این مقام مسوول تاکید کرد: چنانچه درچارچوب اقتصاد مقاومتی حرکت شود، تنش‌های بین‌المللی نمی‌تواند در بخش معدن و صنایع معدنی اثرگذار باشد بنابراین در آستانه تدوین ششمین برنامه توسعه کشور باید به این بخش توجه ویژه‌یی شود.

معاون وزیرصنعت، معدن وتجارت تصریح کرد: چنانچه بخواهیم از رکود خارج شویم بیش از 90درصد تحقق این مهم، نیاز به تصمیمات کوتاه‌مدت و بستر‌سازی برای پشتیبانی از سازمان‌های توسعه‌یی دارد.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران