شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 3584 | |

ماین نیوز| پژوهشگران باید به نتایج فعالیت‌های خود ایمان داشته باشند. پرسنل تحقیقات باید به‌طور مستمر نوآوری‌ها و اصلاحات فرآیند تولید کاتد را که در سطح جهانی انجام می‌شود، به زبان صنعت مس ایران بازگردانده و به متخصصان خط تولید منتقل کنند.

«شهرام دانش‌پژوه» رییس تحقیقات هیدرومتالورژی مجتمع مس سرچشمه با بیان مطلب فوق درخصوص روحیات یک پژوهشگر فعال در زمینه صنعت مس گفت: «در امر گزینش پرسنل انتخابی برای فعالیت در بخش تحقیقات و توسعه بهتر است به این امر که افراد تا چه حد از نظر روحی با پژوهش ارتباط برقرار می‌کنند، توجه شود.»

وی افزود: در این راستا ارتباط مستمر بین متخصصان خط تولید با محققان، ارتقای سطح پژوهش‌ها همچنین نتیجه‌گیری از آنها را ممکن می‌سازد. دانش‌‌پژوه با بیان اینکه پرسنل فعال در بخش تحقیقات و توسعه باید از سطح علمی بالایی برخوردار باشند، افزود: «همچنین ضروری است که برای مطالعه مقالات و طرح‌های روز دنیا، به زبان‌های اصلی مسلط باشند. پژوهشگران در ابتدای کار، به‌طور عمومی با یک‌سری مخالفت روبه‌رو هستند، به‌همین‌دلیل، علاقه و انگیزه کافی در این حرفه، حرف اول را می‌زند. همچنین بی‌تجربگی یکی دیگر از مسایلی است که موجب استفاده از مقالات اینترنتی در ابتدای کار می‌شود.»

وی با بیان اینکه حضور در کنفرانس‌های داخلی و خارجی و بازدید از خطوط مشابه صنعت مس در کشورهای پیشرو تولید مس ازجمله شیلی، کانادا و استرالیا برای ارتقای سطح علمی محققان الزامی است، تصریح کرد: «راه‌اندازی بخش مشاوره به بخش خصوصی که علاقه‌مند هستند در مقیاس کوچک‌تر اقدام به تولید کنند، به گسترش صنعت مس کمک شایانی می‌کند.»

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران