شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 11861 | |

مهدی کرباسیان، رییس هیات‌عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: این سازمان طرح‌های توسعه‌یی جدیدی به ارزش بیش از پنج‌میلیارد دلار با مشارکت بخش خصوصی داخلی و خارجی فراهم کرده است.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، معاون وزیر صنعت گفت: با اتخاذ سیاست‌های خصوصی‌سازی و روش‌های جدید تامین مالی، علاوه بر کاهش هزینه‌های سازمان در اجرای طرح‌های تعریف‌شده در گذشته، امکان تعریف طرح‌های توسعه جدید به ارزش بیش از پنج‌میلیارد دلار با مشارکت بخش خصوصی داخلی و خارجی فراهم شده است.

وی افزود: طرح فولاد چابهار با ظرفیت سالانه سه‌میلیون تن یکی از طرح‌های مذکور است که در این زمینه شرکتی با مشارکت بخش خصوصی تاسیس شده و در مرحله انتخاب پیمانکار است.

کرباسیان ادامه داد: فولاد بندرعباس با مشارکت سرمایه‌گذار خارجی (اسار هند)، فولاد بندرعباس2 با مشارکت سرمایه‌گذار خارجی (کویت استیل)، فولاد قشم با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و ظرفیت 6میلیون تن، فولاد اروند با سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی، فاز3 آلومینیوم المهدی، پرعیارسازی سنگ‌آهن و آلومینیوم جنوب در منطقه ویژه لامرد با ظرفیت سالانه 300هزار تن از دیگر طرح‌های مورد نظر است.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران